سلامت

مراقبت از دندانها در سالمندان

سالمندانی که دارای دندانهای طبیعی میباشند، تمیز کردن پلاک میکروبی مهمترین اصل در مراقبت بهداشت دهان و دندان آنها در منزل  میباشد. این عمل علاوه بر جلوگیری از ایجاد پوسیدگی دندان و بیماریهای لثه ای سبب خوشبو شدن دهان نیز می گردد.

ادامه »

عادت کردن به دندان مصنوعی زمان می‌برد!

عادت به دندان مصنوعی در روزهای اول به هیچ وجه کار آسانی نیست و نیازمند صبر زیادی است. اما بعد از مدتی که افراد به دندان مصنوعی خود عادت کردند، حتی یادشان می‌رود که دندان مصنوعی در دهان دارند.

ادامه »

ایرانیان بالای ۶۰ سال اکثرا دندان مصنوعی دارند

در حالی که در کشور آلمان نزدیک به ۸۲ درصد افراد بالای شصت سال از دندان‌های خودشان استفاده می‌کنند، در کشور ایران این آمار کاملا برعکس است و حدود ۸۰ درصد ایرانی‌های بالای ۶۰ سال از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند.

ادامه »

افزایش خطر ابتلا به ذات‌الریه هنگام خوابیدن با دندان مصنوعی

خارج کردن دندان مصنوعی از دهان در طول شب به آرواره‌های فکی فرصت استراحت م ترمیم نسجی می‌دهند. علاوه بر این به دلیل افزایش بهداشت دهان، ریسک ابتلا به ناراحتی‌های قارچی را کاهش می‌دهد.

ادامه »

هولتر فشار خون چیست؟

هولتر فشار خون یک روش برای اندازه گیری و مدیریت فشار خون بالا (هایپرتانسیون) در یک دوره ۲۴ ساعته است. در فشار خون بالا فشار خون سیستولیک (بالا) ۱۴۰ یا بالاتر و فشار خون دیاستولیک (پایین) ۹۰ یا بالاتر است.

ادامه »

تغییرات دهان ناشی از افزایش سن

جمعیت سالمند در معرض خطر بیماری های مزمن دهان شامل عفونت های دندانی مانند پوسیدگی دندان، پریودونتیت، افتادگی دندان ضایعات مخاطی خوش خیم و سرطان دهان هستند.

ادامه »

درباره نمک حمام چه می‌دانید؟

نمک‌های حمام اخیرا بسیار معروف و محبوب شدند و در صنعت زیبایی و سلامت از آن‌ها زیاد استفاده می‌شود. در ادامه شما را با مهم‌ترین خواص نمک حمام آشنا می‌کنیم.

ادامه »

چرا وقتی با دندان مصنوعی صحبت می‌کنید دهان کف می‌کند؟

بعضی از سالمندانی را که موقع حرف زدن، آب در گوشه دهانشان جمع می‌شود و به قول معروف، دهانشان کف می‌کند! می‌دانید مشکل از کجاست؟ کوتاه بودن ارتفاع دندان مصنوعیشان!

ادامه »

شنا سوئدی کدام عضله‌ها را درگیر می‌کند؟

تمرین شنا سوئدی تقریبا به هیچ وسیله ورزشی نیاز ندارد و اکثر عضلات بالاتنه را درگیر می‌کند.

ادامه »

چرا کودکان وقت دندان درآوردن تب می‌کنند؟

کودکتان بی‌قرار شده؟ بی‌دلیل جیغ می‌زند و گریه می‌کند؟ آب دهانش راه افتاده؟ اسهال گرفته یا دور دهانش جوش زده و زخم است؟ تب دارد؟ غذا نمی‌خورد و بدخلق شده؟ همه اینها می‌تواند علایم دندان درآوردن باشد

ادامه »
دکمه بازگشت به بالا