سلامت

شیر الاغ و خواص فوق العاده آن برای بدن

شیر الاغ یک نوشیدنی بسیار مغذی است که دارای خواص و فواید بی نظیری می باشد، البته باید دید که شیر الاغ برای انسان هم مفید است یا خیر؟

ادامه »

نکات مهم درباره دندان افراد سالخورده

ممکن است با بالا رفتن سن، تغییرات زیادی در بدن ایجاد شود، مثل ضعف بینایی یا شنوایی. اما گاهی اوقات به اندازه کافی به سلامت بعضی از بخش های بدن توجه نمی شود، مثل دهان و دندان

ادامه »

وضعیت بهداشت دهان و دندان سالمندان

ناسالمی دندان‌ها می‌تواند به بیماری‌های خطرناکی مانند عفونت‌های ریه منجر شود،

ادامه »

پیر شدن و از دادن دندانها

یک صورت بدون دندان صورت زیبایی نیست. اگر شما در ارتباط با پیر شدن و گونه های فرو رفته و دندان مصنوعی نگران هستید این متن را بخوانید.

ادامه »

مراقبت از دندانها در سالمندان

سالمندانی که دارای دندانهای طبیعی میباشند، تمیز کردن پلاک میکروبی مهمترین اصل در مراقبت بهداشت دهان و دندان آنها در منزل  میباشد. این عمل علاوه بر جلوگیری از ایجاد پوسیدگی دندان و بیماریهای لثه ای سبب خوشبو شدن دهان نیز می گردد.

ادامه »

عادت کردن به دندان مصنوعی زمان می‌برد!

عادت به دندان مصنوعی در روزهای اول به هیچ وجه کار آسانی نیست و نیازمند صبر زیادی است. اما بعد از مدتی که افراد به دندان مصنوعی خود عادت کردند، حتی یادشان می‌رود که دندان مصنوعی در دهان دارند.

ادامه »

ایرانیان بالای ۶۰ سال اکثرا دندان مصنوعی دارند

در حالی که در کشور آلمان نزدیک به ۸۲ درصد افراد بالای شصت سال از دندان‌های خودشان استفاده می‌کنند، در کشور ایران این آمار کاملا برعکس است و حدود ۸۰ درصد ایرانی‌های بالای ۶۰ سال از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند.

ادامه »

افزایش خطر ابتلا به ذات‌الریه هنگام خوابیدن با دندان مصنوعی

خارج کردن دندان مصنوعی از دهان در طول شب به آرواره‌های فکی فرصت استراحت م ترمیم نسجی می‌دهند. علاوه بر این به دلیل افزایش بهداشت دهان، ریسک ابتلا به ناراحتی‌های قارچی را کاهش می‌دهد.

ادامه »

هولتر فشار خون چیست؟

هولتر فشار خون یک روش برای اندازه گیری و مدیریت فشار خون بالا (هایپرتانسیون) در یک دوره ۲۴ ساعته است. در فشار خون بالا فشار خون سیستولیک (بالا) ۱۴۰ یا بالاتر و فشار خون دیاستولیک (پایین) ۹۰ یا بالاتر است.

ادامه »

تغییرات دهان ناشی از افزایش سن

جمعیت سالمند در معرض خطر بیماری های مزمن دهان شامل عفونت های دندانی مانند پوسیدگی دندان، پریودونتیت، افتادگی دندان ضایعات مخاطی خوش خیم و سرطان دهان هستند.

ادامه »
دکمه بازگشت به بالا