عکس

نگاهی به جمعیت در بازار

محصولاتی برای ادامه بقا و محصولاتی برای آسایش زندگی. به تعداد انسان‌های زنده، جمعیت‌هایی از محصولات و تولیدات می‌بینیم که در صف خرید منتظرند تا به صاحب آتی خود برسند و دوره مصرف‌شان را آغاز کنند.

ادامه »

پخت جوز حلوا یا حلوای گردو در روستا

حلوای گردو که در زبان محلی به آن «جُوز حِلوا» گفته می‌شود، نوعی شیرینی سنتی است که یک روز قبل از نوروز، اهالی روستا‌های غرب استان گلستان می‌پزند و در میان همسایگان و اقوام پخش می‌کنند

ادامه »

نمونه‌های زیبا از برخورد قطره های آب

عکاسی از قطره های آب (water drop photography) که گاهی عکاسی سرعت بالا از مجسمه های مایع نیز نامیده می شود یکی از شاخه های جذاب عکاسی است،

ادامه »

سد بارزوی شیروان

سد بارزوی شیروان که در مردادماه سال گذشته تقریباً هیچ ذخیره آب قابل‌استفاده‌ای نداشت، این روزها به برکت بارش‌های فراوان نزولات جوی پرآب‌تر از همیشه و زنده‌تر از گذشته، مردمان و کشاورزان خراسان شمالی را خوشحال کرده است.

ادامه »

ترحلوای شیرازی

ترحلوای شیرازی یکی از شیرینی‌هایی است که این روزها در سفره افطار شیرازی ها حضور پر رنگی دارد.

ادامه »

شهر لالجین شهر جهانی سفال !!

شهر لالجین پایتخت سفال ایران و شهر جهانی سفال است.

ادامه »

عکاسی خلاقانه و دیدنی از اجسام بی جان

لیوان ها، لامپ های حبابی، فنجان های چای و کتاب ها – مواردی هستند که احتمالا در گوشه ای از خانه یا آپارتمان ما یافت می شوند… اما آیا تا کنون از آن ها برای به چالش کشیدن مهارت های فتوشاپ خود و خلق چیز جالبی استفاده کرده اید؟

ادامه »

مراسم عروسی سنتی در لائین از توابع شهرستان کلات

روستای  لائین  از توابع شهرستان کلات نادری  است که در شمال شرق مشهد قرار دارد. با وجود تغییر در فرهنگ روستاهای کشور، عروسی های این منطقه همچنان با رسوم و سنت خاص« ایل کرمانج »همراه است .

ادامه »

زورخانه و فرهنگ پهلوانی

گاهی بد نیست که کمی به عقب برگردیم، به دورانی که مروت و اخلاق، نیرومندی و دستگیری در گود زورخانه با صدای ضرب مرشد طنین انداز می شد. دورانی که چراغ زورخانه ها روشن بود و قدمگاه رادمردانی ماندگار که همزمان جسم و روحشان را مزین به صفات نیکو، راستی و قدرت می کردند.

ادامه »

جزیره هرمز و بومیان آن

جزیره هرمز و بومیان آن به روایت تصویر

ادامه »
دکمه بازگشت به بالا