بلغارستان با ترکیبی از فرهنگ اروپا و ترکیه

سایت پرمطلب: این کشور تاریخ طولانی دارد و در واقع دروازه‌ای رو به فرهنگ ترکیه و اروپا بوده و می‌توان گفت ترکیبی از این فرهنگ‌ها را در خود جای داده است. در سفر به این کشور خرابه‌های رومی، ساحل خیره‌کننده دریای سیاه، جنگل‌های غیر قابل وصف و شهرهای قرون وسطایی را خواهید دید. با وجود تمام این جاذبه‌ها اما این کشور آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته است. در این مطلب به بخشی از جاذبه‌های گردشگری این کشور می‌پردازیم:

بلغارستان با ترکیبی از فرهنگ اروپا و ترکیه

پلودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان است و در مرکز این کشور قرار گرفته است. این شهر به ویرانه‌های رومی و کلیساهای تاریخی‌اش شهرت دارد.

Veliko Tarnovo

 

در گذشته این شهر پایتخت امپراتوری بلغارستان بوده است اما امروز یک شهر دانشگاهی زیبا واقع در منطقه کوهستانی است. این شهر آرام و کوچک قلعه‌ای زیبا، مسیر پیاده‌روی و صومعه‌هایی ارزشمند دارد.

کوه‌های Rila

بلغارستان با ترکیبی از فرهنگ اروپا و ترکیه

بالاترین نقطه بالکان، کوه Musala در ریلا قرار گرفته است. هفت دریاچه کوچک، آبشار Skakavitsa (بلندترین آبشار در ریلا)، صومعه ریلا و منطقه Malyovitsa از جاذبه‌های گردشگری این منطقه هستند. اینجا بهشت عاشقان طبیعت است.

 

سوفیا

سوفیا پایتخت پویای بلغارستان است. در این شهر می‌توانید موزه‌های زیبا، کلیساهای ارتدکس زیبای شرقی، نشانه‌هایی از معماری کمونیستی و هر چه از یک پایتخت انتظار می‌رود را مشاهده کنید. یک یا دو روز از سفر خود را به گشت و گذار در این شهر اختصاص دهید.

وارنا

وارنا اصلی‌ترین جاذبه گردشگری بلغارستان است به خصوص در فصل تابستان که سواحل آن پر از گردشگر می‌شود. در این شهر از خیابان‌های زیبا، پارک مرکزی بزرگ و آفتاب گرفتن در ساحل لذت خواهید برد. شب‌ها زندگی در شب جریان دارد و می‌توانید از کافه‌ها و رستوران‌های شهر استفاده کنید.

گردآوری شده توسط: سایت پرمطلب

www.pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا