آشنایی مختصر با توکیو پایتخت ژاپن

شهر توکیو در گذشته دهکده‌ای کوچک بوده که در آن ماهی گیری رونق داشته

پرمطلب: توکیو پایتخت زیبای کشور ژاپن در گذشته دهکده ای کوچک بوده است  با نام «ادو » که در آن ماهی گیری رونق داشته اما امروزه توکیو از کلان شهرهای بزرگ دنیاست.

شهر توکیو در شرق جزیره ی هونشوی کشور ژاپن قرار دارد و یکی از چهل و هفت استان کشور ژاپن است. این شهر سومین پایتخت صنعتی جهان به شمار می رود. در این زمینه فقط شهرهای لندن، انگلیس و نیویورک آمریکا از توکیو جلوتر هستند که البته شاید بزودی پایتخت ژاپن بتواند از این دو شهر نیز سبقت بگیرد.منطقه ی شهری آن با بیش از سی و شش میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت ، پر جمعیت ترین شهر دنیا می باشد.

یکی دیگر از افتخارات شهر توکیو این است که این شهر بزرگترین اقتصاد شهری دنیا را به خود اختصاص داده است. نزدیک به پنجاه شرکت بزرگ جهانی در این شهر مستقر هستند. این شهر بارها به سبب زلزله های شدید ویران شده است و به همین خاطر آثار تاریخی در این شهر بسیار نادر و کمیاب هستند.از زیبایی های طبیعی شهر توکیو این است که بیش از سی و شش درصد این شهر را پارک های طبیعی در بر گرفته اند و این شهر از لحاظ داشتن فضای سبز و پارک های طبیعی پس از استان شیگا مقام دوم کشور ژاپن را داراست.رودخانه ی مقدس برای ژاپنی ها (سومیدا) از میان شهر  عبور می کند.

مسافرانی که می خواهند با مردم معاشرت داشته باشند عاشق این شهر خواهند شد. محدوده شهری پایتخت ژاپن پرجمعیت‌ترین در جهان است. از دیدن شکوفه‌های گیلاس بهاری در باغ‌های سنتی تا بازار ماهی در تسوکیجی توکیو شهری بسیار دیدنی است. از زیارتگاه‌ها تا کافه‌های کارائوکه، توکیو زمان باستانی را با زمان جدید ترکیب می‌کند. فقط قدم زدن در خیابان‌های این شهر بیش‌فعال می‌تواند یک تجربه انرژی‌ دهنده باشد. هنگامی که آهنگ حرکت در این شهر بیش از حد آشفته می‌شود، به بازدید کنندگان پیمایش باغ ملی زیبای شینجوکو گیوئن توصیه می‌شود.از نظر آب وهوا،پایتخت ژاپن دارای تابستان های گرم و زمستان های معتدل است. بهترین زمان سفر به این شهر فصل بهار است که هوا خنک و شاداب است و گل ها و گیاهان روییده اند .

 

موزه ی ملی توکیو

این موزه در سال ۱۸۷۲ میلادی ساخته شده است و نزدیک به صد و پنجاه سال قدمت دارد. این موزه که قدیمی ترین موزه ی ملی کشور ژاپن است تعداد بسیار زیادی از آثار هنری و تاریخی را در خود جای داده است.این موزه در منطقه ی تایتو واقع است.

معبد یوشیما

 این معبد بسیار زیبا در ناحیه ی بونکئو ی شهر قرار دارد. یوشیما از معابد سبک کنفسیوس به شمار می رود .

دیزی لند توکیو

دیزی لند توکیو که از مناطق زیبا و پربازدید شهر می باشد در سال ۱۹۸۳ میلادی ساخته شده است و بیش از پانزده هکتار مساحت دارد.

باغ وحش اوئنو

اوئنو قدیمی ترین باغ وحش شهر توکیو می باشد که نزدیک به پانزده هکتار مساحت دارد. در این باغ وحش انواع مختلفی از حیوانات زیبا و جانوران وحشی نگهداری می شود. این باغ وحش از مکان های پر بازدید این شهر است.

کوه آتشفشانی فوجی

 ارتفاع کوه فوجی توکیو ۳۷۷۶ متر است. این کوه که کوهی آتشفشانی و البته فعلا خاموش است در جنوب غربی توکیو قرار دارد.

برج اسکای تری

 این برج بزرگترین برج مخابراتی جهان است که ۶۳۴ متر ارتفاع دارد و ساخت آن از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ به مدت چهار سال طول کشیده است.

پارک یویوگی

پارک یویوگی (yoyogi) یکی از بزرگ ترین پارک های شهر می باشد که در منطقه ی شیبویا کنار معبد  میجی قرار دارد.

 

کلام آخر : اول فروردین تا آخر خرداد برای سفر به این شهر توصیه می شود.هتل های توکیو نیاز به تعریف ندارند و همه هتل های زیبا و مدرن و با امکانات تمام و کمالی هستند. برای نمونه سه هتل grand pacific le daiba و mandarin orienta و park heatt tokyo  از زیباترین هتل های این شهر می باشند.اگر اهل سفر هستید حتما از توکیو و جاذبه های  آن دیدن فرمایید.

گردآوری شده توسط: بخش گردشگری سایت پرمطلب

www.pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا