دهان و دندان

 • دندان پزشکی کودکان

  پوسیدگی دندان میتواند واگیردار باشد!

  مادرانی که دندان های پوسیده در دهان دارند به طور معمول کودکشان در سنین کمتری پوسیدگی را تجربه خواهند کرد، این انتقال حتی از طریق فوت کردن غذا نیز به کودک قابل انتقال است.

  ادامه »
 • دندان مصنوعی

  چگونه سلامت دندان‌های مصنوعی را حفظ کنیم؟

  مسلما هیچ چیز نمی‌تواند جای دندان‌های سالم و طبیعی را بگیرد ولی برخی گزینه‌ها در دسترس هستند و استفاده از آن‌ها هنگامی که دیگر خبری از دندان طبیعی نیست، ضروری به نظر می‌رسد. یکی از این گزینه‌ها دندان مصنوعی است. مراقبت از این عضو جدید دهان نیاز به رعایت راهکارهایی دارد.

  ادامه »
 • زبان

  خواندن کدهای سلامت را روی زبان + عکس

  زبان می تواند نشانگر خوبی برای سلامت کلی بدن انسان باشد و همچنین دلیل بسیاری از مشکلات بهداشت دهان و دندان مانند بوی بد دهان محسوب شود، زیرا می تواند به عنوان پناهگاهی برای باکتری ها عمل کند. برخی مشکلات مرتبط با زبان می توانند نشانه ای از مشکلات سلامتی جدی تر باشند. در ادامه با برخی از آنها بیشتر آشنا می شویم.

  ادامه »
 • چرا با مسواک زدن باز هم دندانمان می‌پوسید؟

  در این مطلب سعی داریم چند علت اصلی برای این‌که با وجود رعایت بهداشت دندان‌هایتان کماکان دچار پوسیدگی و نیازمند درمان می‌شود را بیان کنیم. البته سلامت دهان صرفاً به عدم حضور پوسیدگی محدود نمی‌شود و جنبه‌های مختلفی ازجمله سلامت لثه و بافت‌های دهانی دارد ولی در این مطلب تاکید بیشتر بر روی علل شیوع پوسیدگی است.

  ادامه »
 • توصیه های پیرامون دهان و دندان به سالمندان

  کلیه افراد به ویژه افراد مسنی که دارای دندانهای طبیعی خود هستند توصیه کرد: در صورت وجود خون ریزی لثه قرمزی لثه، لقی دندان، تورم لثه، افزایش فاصله بین دندانها ، بو و مزه بد دهان به دندانپزشک مراجعه کنند.

  ادامه »
 • دندان درد کودک و درمان خانگی

  رویش دندان‌ها اتفاق دردناکی نیست، ولی باعث خارش شده و ممکن است حس ناخوشایندی برای کودک ایجاد کند که موجب ناراحتی‌اش شود.

  ادامه »
 • دندان مصنوعی

  پروتزهای دندانی متحرک و روش‌های نگهداری از آن

  وقتی سن شما از میان‌سالی بگذرد و آرام آرام به جمع کهنسالان نزدیک شوید، طبیعی است که تعدادی از دندان‌های شما در دهانتان نباشد. از دست رفتن دندان‌ها می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها پوسیدگی دندان یا بیماری‌های لثه است.

  ادامه »
 • خمیر دندان‌ و مسواک

  تاریخچه و سیر تحولات خمیردندان‌

  خمیردندان، از جمله اجزاء سبد سلامت دهان است که از ابتدای پیدایشش تاکنون، به غیر از چند تغییر عمده که آن را به شکل امروزی درآورده، دستخوش تغییرات متعدد نبوده است.

  ادامه »
 • سلامت دهان و دندان ویژه سالمندان

  سلامت دهان در دوران سالمندی دارای نکات مهمی است که توجه به آن علاوه بر دو نکته قبل باعث کاهش هزینه ها برای فرد و همینطور کشور میشود.

  ادامه »
 • تب با دندان درآوردن

  کمک کردن به کودکی که دندان در می‌آورد

  پدیدار شدن مرواریدهای سفید در دهان کودک یکی از زیباترین تجربه های والدین است. اما این رویداد زیبا اغلب با درد و بی قراری کودک همراه است.

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا
بستن