چگونه وقتی تنها رانندگی میکنیم خسته نشویم ؟

پرمطلب: آیا همیشه می‌خواستید یک رانندگی طولانی را تجربه کنید ولی همسفر نداشته‌اید؟ تنهایی هم نمیتوانید از سفر لذت ببرید؟ یا حتی نمی‌توانید در طول رانندگی شبانه بیدار بمانید؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

چگونه وقتی تنها رانندگی میکنیم خسته نشویم

آماده شوید

 بعد از اینکه سوار ماشین شدید، قبل از هرچیزی ار راحتی خود مطمئن شوید. سپس از تنهایی و وجود خودتان لذت ببرید و سعی کنید سرحال و خوشحال باشید. با تقویت روحیه حس بهتری نسبت به رانندگی پیدا خواهید کرد.

نوار گوش کنید

وقتی به تنهایی رانندگی می‌کنید نوار نقش بسیار مهمی پیدا می‌کند. سعی کنید قبل از راه افتادن از سلامت سیستم صوتی ماشین خود مطمئن شوید. به طور کلی اگر نقصی هم در سیستم صوتی وجود دارد مشکل نیست، هدف اصلی گوش دادن به نوار مورد علاقه است زیرا هم شما را سرحال و نگه می‌دارد و هم حس خوبی دارد.

خوراکی همراه داشته باشید

آب، آبمیوه و میوه از بهترین انتخاب هستند. از خوراکی های پر نمک به شدت پرهیز کتید در عوض جای آن ها را با میوه و آبمیوه پر کنید. میوه ها به دلیل شیرینی گزینه خوبی برای جبران از انرژی هستند و جدا از آن طعم خوبی هم دارند.

اتومبیل را از نطر فنی بررسی کنید

همیشه قبل از سفر باید اتومبیل را از نظر فنی و ایمنی بررسی کنید. دقت کنید که سطح روغن و آب ماشین باید در وضعیت مطلوبی باشد تا بعدا دچار مشکل نشوید. برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی هم یک جعبه کمک های اولیه همراه داشته باشید.

عجله نکنید

بهتر است هنگام رانندگی عجله نکنید. عجله فقط باعث تحلیل بیشتر خواهد شد و بسیار سریع‌تر از آنچه فکر کنید شما را خسته خواهد کرد. پس بهتر است آرام باشید تا مدت بیشتری بتوانید رانندگی کنید.

از آهنگ های مناسب استفاده کنید

هنگام رانندگی های طولانی، انتخاب موزیک مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید آهنگ هایی در سبک متال و راک انتخاب کنید زیرا این آهنگ ها حس خستگی و بیحوصلگی را از شما دور خواهند کرد و اندکی هم هیجان و نشاط فضا را بالاتر می‌برند.

زیاد غذا نخورید

وعده های غذایی را کوچک کنید و در فاصله های معین آن را میل کنید همچنین از غذاهای سبک استفاده کنید. از آنجایی که رانندگی به مدت طولانی می‌تواند خسته کننده باشد احتمال گرسنگی و وجود دارد و قطعا شما هم نمی‌خواهید با شکم خالی به رانندگی ادامه دهید پس بهترین کار استفاده از غذاهای سبک و مناسب است .

از جاده های پر رفت و آمد عبور کنید

چگونه وقتی تنها رانندگی میکنیم خسته نشویم

با توجه به اینکه تنها هستید و احتمال بروز مشکلات هم بیشتر است، انتخاب مسیر مناسب بسیار مهم است. حتی اگر فکر می‌کنید که ماشینتان هم برای مسیر مناسب است باز هم بهتر است از جاده های پر رفت و آمد عبور کنید زیرا مشکلاتی از جمله آب و هوای نامناسب و … همیشه وجود دارند.

زمانبندی نکنید

عجله کردن و زمانبندی تنها باعث افزایش استرس بیشتر می‌شود. مهم نیست چقدر طول می‌کشد که مسیر را طی کنید بهتر است به آرامی ادامه دهید و نگران زمان نباشید.

هر از چندگاهی شیشه ماشین را پایین بکشید

مهم نیست که هوا سرد است، هوای تازه شما را هوشیار تر و متمرکز تر می‌کند و از خواب آلودگی جلوگیری می‌کند.

با سرعت مناسب برانید

چگونه وقتی تنها رانندگی میکنیم خسته نشویم

قطعا هیچکس دوست ندارد جریمه شود پس عاقلانه تر خواهد بود اگر با سرعت مناسب رانندگی کنید. دقت کنید که در سفر های طولانی و بلندمدت حفظ روحیه و خوشحال بودن بسیار مهم است و هیچ کس دوست ندارد روحیه‌اش با جریمه شدن خراب شود.

از رانندگی لذت ببرید

رانندگی های طولانی بهترین راه برای آرام شدن هستند و به شما کمک می‌کنند تا خودتان را بهتر بشناسید. در نهایت سعی کنید از رانندگی خود لذت ببرید زیرا در شرایط آرامی قرار دارید پس سعی کنید نهایت استفاده را از آن ببرید.

 

 

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا