داروشناسی

هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و بخش داروشناسی سایت پرمطلب هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد

 • Photo of چگونه ترامادول را ترک کنیم؟

  چگونه ترامادول را ترک کنیم؟

  از ترامادول برای تسکین درد های متوسط تا شدید استفاده می شود. بسیاری از افراد هستند که به خاطر مصرف زیاد ترامادول به نوعی معتاد شده اند و به دنبال روش هایی برای ترک آن هستند.

  ادامه »
 • Photo of قرص های ضد بارداری و اورژانسی HD ، LD

  قرص های ضد بارداری و اورژانسی HD ، LD

  قرص ضد بارداری به گروهی از داروهای خوراکی به شکل قرص گفته می‌شود که برای پیشگیری از بارداری مصرف می‌شوند.

  ادامه »
 • Photo of قرص ، شربت و کپسول چه تفاوتی با هم دارند؟

  قرص ، شربت و کپسول چه تفاوتی با هم دارند؟

  اکثر داروهایی برای بیماران تجویز می شود اغلب یا قرص یا کپسول یا شربت هستند البته داروها انواع مختلف دیگری نیز دارند در این مطلب از سایت پرمطلب تفاوت انواع مختلف داروها را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

  ادامه »
 • Photo of طبقه بندی داروها و کاربرد آنها

  طبقه بندی داروها و کاربرد آنها

  داروها در گذشته بیشتر منشا گیاهی و حتی در برخی موارد منشا حیوانی و معدنی داشته و در طول تاریخ با پیشرفت دانش بشری فرآیند های شیمیایی موجب تولید داروها شده تا جائیکه در بسیاری از داروهای شیمیایی، نوع مصنوعی مواد موجود در طبیعت را شاهد هستیم.

  ادامه »
 • Photo of تاثیرات قرص راکوتان

  تاثیرات قرص راکوتان

  تقریبا همه افرادی که مشکل آکنه و جوش پوستی را تجربه کرده اند نام این دارو را شنیده اند. راکوتان که به عنوان یکی دارو های پر کاربرد جهت درمان جوش و آکنه های شدید مورد استفاده قرار می گیرد در ایران نیز استفاده کنندگان بسیاری دارد. در این مقاله با همراه ما باشید تا همه جوانب قرص راکوتان بررسی کنیم.

  ادامه »
 • Photo of در مورد ویتامین دی بیشتر بدانید

  در مورد ویتامین دی بیشتر بدانید

  ویتامین D چیست؟ ویتامین D که به عنوان ویتامین نور خورشید هم شناخته می‌شود، توسط بدن و زمانی که در معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد، ساخته می‌شود.

  ادامه »
 • Photo of مولتی ویتامین پریناتال

  مولتی ویتامین پریناتال

  بسیاری از بانوان با استفاده از ویتامینهای پریناتال می توانند زندگی جنینی سالمی برای نوزاد خود رقم بزنند. مصرف برخی ویتامین ها برای بانوان بسیار اهمیت دارد.

  ادامه »
 • Photo of چه کسانی باید قرص مولتی ویتامین مصرف کنند؟

  چه کسانی باید قرص مولتی ویتامین مصرف کنند؟

  حتما دیده‌اید که بعضی از پدر و مادرها شربت‌ها و ویتامین‌های مختلف را به کودکان خود می‌خورانند. شاید تبلیغ‌های مربوط به انواع ویتامین‌ها شما را هم جذب کرده‌اند. شاید هم بعضی از کودکان را می‌شناسید که ویتامین مصرف نمی‌کنند و سالم به نظر می‌رسند. ممکن است از خودتان پرسیده باشید آیا واقعا قرص های ویتامین لازمند؟ کدامیک از آنها بهترند و از هر کدام چقدر باید مصرف کرد؟

  ادامه »
 • Photo of درباره ویال بیشتر بدانید

  درباره ویال بیشتر بدانید

  ویال به ظروف شیشه‌ای کوچک گفته می‌شود که برای نگاه‌داری داروها به‌صورت مایع یا پودر استفاده می‌شود. ویال معمولاً به شیوه عضلانی به بیمار تزریق می‌شود. پرمطلب در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد ویال برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

  ادامه »
 • Photo of داروهایی که ممکن است یبوست آور باشند!

  داروهایی که ممکن است یبوست آور باشند!

  برخی از داروهایی که روزانه مصرف می کنید باعث بروز یبوست می شوند، مانند داروهای ضدافسردگی، دیورتیک ها (ادرارآور)، داروهای مسکن و غیره . برای آشنایی بیشتر با این داروها و روش های مقابله با مشکل یبوست ناشی از مصرف آنها این مطلب را بخوانید

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا