گیاه پشت قرمزی

این گیاه چندساله دارای ساقه هایی به طول ۳۰ سانتی متر است و ریشه آن در گره هایی که در تماس با بستر مرطوب است به وجود می آیند.برگ های آن تا ۴ یا ۵ سانتی متر طول دارد. و گل آن دارای چهار گلبرگ زرد رنگ بلند بیش از ۳ میلی متر بر روی یک پایه قرار دارد.

گیاه پشت قرمزی
گیاه پشت قرمزی

Ludwigia repens گونه ای از گیاهان گلدار از جنس لودویژیا در خانواده اناگراسه به نام creeping primrose willow نیز در جهان شهرت دارد. این گیاه بومی به بخش هایی از شمال آمریکا است و پتانسیل لازم برای گسترش به راحتی و تابعیت در بسیاری از مناطق دنیا را دارد. لودویژیا قرمز به عنوان علف هرز آبزی در برخی از مناطق دنیا شناخته شده است.

همچنین به عنوان گیاه آکواریومی کشت میشود. Ludwigia repens گونه ای از گیاهان گلدار از جنس لودویژیا در خانواده اناگراسه به نام creeping primrose willow نیز در جهان شهرت دارد. این گیاه بومی به بخش هایی از شمال آمریکا است و پتانسیل لازم برای گسترش به راحتی و تابعیت در بسیاری از مناطق دنیا را دارد. لودویژیا قرمز به عنوان علف هرز آبزی در برخی از مناطق دنیا شناخته شده است. همچنین به عنوان گیاه آکواریومی کشت میشود.

گیاه پشت قرمزی
گیاه پشت قرمزی

همچنین میتوان به چهار کاسبرگ هر گل اشاره کرد که کمی بلند هستند. این گیاه نگهداری خیلی سختی نداره و دارای سطح نگهداری آسان و تا حدی متوسط می باشد. این گیاه به نور کم و تا حدی متوسط نیاز دارد و در محدوده نور کم – خیلی زیاد رشد مناسبی دارد.

 

بعلاوه به Co2 با سطح متوسط هم نیاز دارد. سرعت رشد این گیاه متوسط و تا حدی سریع است و شما میتونید در وسط تانک این گیاه زیبا رو بکارید. البته در بعضی از منابع علاوه بر وسط تانک، عقب تانک نیز برای کاشت این گیاه توصیه شده است برای اینکه گیاه دارای ساقه قوی ای بشود بهتر است بسترش حاوی کود مناسبی باشد و برای اینکه برگها رنگ زیبای سرخی به دست آورند باید نور زیادی به آنها بتابانید. نیترات پایین آب هم به این امر کمک خواهد کرد

گردآوری شده توسط: مجله اینترنتی پٌر‌مطلب > گیاهان > گیاهان آبزی

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 17 =

دکمه بازگشت به بالا