گیاه آبزی سر نیزه ای برگ پهن

پرمطلب : گیاه “سر نیزه ای برگ پهن” گیاهی آبزی و متعلق به خانواده آلیسماتاسه می باشد. گونه های مختلف این گیاه بومی نواحی شرقی ایالات متحده است. ولی دامنه پراکنش وسیعی دارد.این گیاه همچنین به عنوان یک علف هرز بسیار مهلک در استرالیا شناسایی شده است.این گیاه به عنوان یک گیاه آبزی در دریاچه ها، برکه ها و نهرهای آرام یافت می شود.

سر نیزه ای برگ پهن
سر نیزه ای برگ پهن

سرنیزه ای برگ پهن گیاهی علفی و چندساله است که می تواند تا بیش از ۱۵۰ سانتیمتر ارتفاع نیز رشد کند. و کورم هایی شبه غده در زیر زمین تولید می کند.تعدادی از برگ های این گیاه کاملاً در زیر آب فرو رفته اند و برخی دیگر از برگ ها نیز در روی آب یا بالاتر از سطح آب قرار دارند. برگ های نیمه غوطه ور یا کاملاً غوطه ور در آب، دارای دمبرگ های پهنی می باشند اما فاقد پهنک برگ حقیقی هستند. ولی برگ هایی که بالای سطح اب تشکیل می شوند، تخم مرغی شکل تا کشیده بوده و بیش از ۱۷ سانتیمتر نیز طول دارند.گل آذین ها خوشه ای بوده و دارای ۳ تا ۹ چرخش گل هستند. گل ها به رنگ سفید و دارای بیش از ۲ سانتیمتر قطر می باشند.

سر نیزه ای برگ پهن
سر نیزه ای برگ پهن

تکثیر این گیاه از طریق کشت بذرها ساقه های رونده یا استولون های آن صورت می گیرد.

این گیاه از نظر نیاز نوری به نور متوسط نیاز دارد.از نظر نیاز آبی به نواحی دارای آب فراوان مانند دریاچه ها و باتلاق ها نیاز دارد.پی اچ مناسب خاک برای رشد آن نیز پی اچ کمی اسیدی تا خنثی است.

گردآوری شده توسط: مجله اینترنتی پٌر‌مطلب > گیاهان > گیاهان آبزی

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا