آشتی تازه واردها با کلاس درس

پرمطلب: آغاز سال تحصیلی جدید به خصوص در یک مدرسه جدید ممکن است برای برخی دانش آموزان سخت باشد. اما چگونه می‌توان خود را  با مدرسه جدید وقف داد و همچنین دوست های خوب و صمیمی پیدا کرد؟. انتخاب دوست تاثیر زیادی در زندگی هر فردی خواهد گذاشت. دوستیابی نوجوانان هم موضوعی بسیار حساس و سرنوشت سازی تلقی می شود، زیرا دوست خوب می تواند در رشد معنوی و اخلاقی، تحصیلی و ادب فرد تاثیر گذار باشد.

آشتی تازه واردها با کلاس درس

خودشیفتگی را کنار بگذارید

اگر شما بدانید که خودشیفتگی و خودخواهی چقدر می‌توانند به شما هنگام دوست پیدا کردن لطمه بزند همین لحظه تمامی سعی خود را می کنید تا کاملاً از خودشیفتگی و خودخواهی رها شوید. ساده و بی پیرایه باشید، مغرور نباشید زیرا این رفتار موجب عصبانیت و دوری دیگران از شما می شود.خیلی رسمی و خشک نباشید زیرا این رفتار نیز مانع نزدیکی دیگران به شماست. در مقابل، گشاده رو، مهربان و خوش اخلاق باشید.

از دوست پیدا کردن نترسید

عده ای از دانش آموزان هستند که از پیدا کردن دوست می ترسند، این ترس می‌تواند دلیل های زیادی داشته باشد شاید از دیگران می ترسند و شاید چون اعتماد به نفس ندارند و از دوستی با همکلاسی خود اجتناب می‌کنند. اگر شما حس می کنید که از این موضوع می ترسید باید ترس های خود را شناسایی و ببینید که چه ترسی جلوی شما را می‌گیرد تا دوستان خوبی پیدا نکنید.

 

با همکلاسی خودصحبت کنید

معمولا اگه کنار کسی نشسته باشید از شما سوال می کند، در غیر این صورت شما سر صحبت را باز کنید .

آشتی تازه واردها با کلاس درس

 

افراد را بیشتر بشناسید

با همه در ارتباط باشید، اما قبل از صمیمی شدن با فرد یا گروهی حتما آن ها را بشناسید.

جوری رفتار نکنید که انگار خیلی ((با حال )) هستید!

دوران مدرسه خیلی از بچه ها از اصطلاحاتی استفاده کرده و فکر می‌کنند خیلی(( باحال)) هستند. شاید خیلی ها سر کلاس خود شیرینی کنند، به حرف های معلم بی اعتنایی کنند  اما باید بدانید این طرز صحیح رفتار در یک محیط آموزشی نیست. بهترین کار این است که در مورد مسائل مورد علاقه خودتان با دیگران صحبت کنید اگر در مورد موضوعی با کسی مخالفت دارید نظر خود را ابراز کنید، زیرا تنها موافقت و تایید کردن حرف های دیگران شما را فردی حوصله سر بر نشان خواهد داد.

 

 

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا