گوارشی

 • Photo of هفت علامت روده ناسالم

  هفت علامت روده ناسالم

  سطوح ناکافی سروتونین می‌تواند به بی‌خوابی یا دشواری در به خواب رفتن منجر شود. خستگی مزمن و علائم فیبرومیالژیا می‌تواند با عدم تعادل باکتری‌های روده مرتبط باشند

  ادامه »
 • Photo of چرا بعد از ورزش حالت تهو پیدا می‌شود:

  چرا بعد از ورزش حالت تهو پیدا می‌شود:

  تهوع ناشی از ورزش عارضه‌ای شامل احساس تهوع یا استفراغ است که می‌تواند مدت کوتاهی پس از توقف فعالیت ورزشی و یا در حین انجام آن رخ دهد.

  ادامه »
 • Photo of چرا شکم گاهی صدا می‌دهد؟

  چرا شکم گاهی صدا می‌دهد؟

  چه غذایی خورده باشید یا نخورده باشید، هر یک تا دو ساعت یک بار جریانی از شیره های گوارشی در لوله گوارش به حرکت درمی آید تا مواد باقی مانده را به جلو براند. این عمل ایجاد قار و قور می کند

  ادامه »
 • Photo of مشکلات و بیماری های مری

  مشکلات و بیماری های مری

  اغلب بیماری های مری به صورت بروز مشکل در بلع نمایان می شود. به عبارت دیگر، ممکن است فردی که دچار مشکلی در این ناحیه شده، احساس کند بلع غذا برایش مانند گذشته نیست.

  ادامه »
 • Photo of التهاب روده زخمی یا کولیت اولسراتیو

  التهاب روده زخمی یا کولیت اولسراتیو

  کولیت اولسراتیو (Ulcerative Colitis) یا کولیت زخمی یکی از انواع بیماری های التهابی روده می باشد که به علت التهاب مزمن سلول های لایه مقعد و روده بزرگ رخ می دهد.

  ادامه »
 • Photo of آیا شما ورم معده دارید؟

  آیا شما ورم معده دارید؟

  ورم، قرمزی یا زخم‌های خیلی سطحی در مخاط یا جدار معده را التهاب یا ورم معده (گاستریت) می‌گویند.

  ادامه »
 • Photo of راجع پولیپ های روده بزرگ چه می‌دانید؟

  راجع پولیپ های روده بزرگ چه می‌دانید؟

  پولیپ ها، شامل توده هایی هستند که در روده بزرگ یا کولون رشد می کنند. علت بیشتر پولیپ های روده معلوم نیست، ولی در افراد بزرگسال شایع است. بیشتر پولیپ های روده سرطانی نیستند، اما بعضی از آن ها می توانند به سرطان روده بزرگ تبدیل شوند.

  ادامه »
 • Photo of آشنایی با بیماری آشالازی و مری‌بارت

  آشنایی با بیماری آشالازی و مری‌بارت

  آشالازی نوعی بیماری مری است که با بسته بودن دریچه پایینی مری مشخص می شود. همچنین برگشت طولانی مدت اسید معده به مری باعث می شود دیواره انتهای مری شبیه بافت معده شود که با آن مری بارت می گویند.

  ادامه »
 • Photo of درمان ریفلاکس معده با عمل جراحی

  درمان ریفلاکس معده با عمل جراحی

  در بیماری ریفلاکس، به علت شل بودن دریچه بین معده و مری، اسید معده به سمت مری برمی گردد و سبب ترش کردن فرد و ناراحتی های گوارشی برای او می شود. مهم ترین علائم این بیماری، درد و التهاب و سوزش سر دل می باشد.

  ادامه »
 • Photo of عفونت معده چیست و چگونه منتقل می‌شود؟

  عفونت معده چیست و چگونه منتقل می‌شود؟

  روش درمان عفونت معده، سه دارویی و جدیدتر چهار دارویی است و حداکثر دو هفته است که در نود درصد موارد میکروب از بین می رود و ممکن است که ده درصد میکروب از بین نرود که می گوییم میکروب به درمان مقاوم شده است

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا