بهداشت و سلامت کودکان

 • Photo of نحوه شیردهی و نکاتی در باره آن

  نحوه شیردهی و نکاتی در باره آن

  دراین مطلب از سایت پرمطلب  میخواهیم  نحوه شیردهی را آموزش دهیم اینکه روزانه هرکودک چقدر به شیر احتیاج دارد و چه زمانی مناسب است , ازکجا بدانیم که کودک شیر میخواهد و ...

  ادامه »
 • Photo of آیا دوست دارید کودکتان قند بلند شود؟

  آیا دوست دارید کودکتان قند بلند شود؟

  همیشه پدر و مادرها می خواهند فرزندانشان قد بلندتری داشته باشند چرا که فکر می کنند قد بلند نشانه سلامت است ودر ورزش و همین طور زمینه های مختلف زندگی به موفقیت بیشتر منجر خواهد شد.

  ادامه »
 • Photo of علائمی که نشان می دهد دوقلو حامله هستید

  علائمی که نشان می دهد دوقلو حامله هستید

  در این مطلب نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شما بیش از یک بچه باردارید.

  ادامه »
 • Photo of عطر برای کودکان خوب است ؟

  عطر برای کودکان خوب است ؟

  در این مطلب از مجله اینترنتی پرمطلب در مورد اینکه آیا عطر و و اسپری خوشبو کننده برای پوست کودک ضرر دارد یا خیر نکاتی را بیان می کنیم .

  ادامه »
 • Photo of غذاهایی که باعث تشدید شب ادراری می‌شوند

  غذاهایی که باعث تشدید شب ادراری می‌شوند

  شب ادراری یکی از مشکلات بسیاری از افراد، خصوصا کودکان است. پس اگر فرزند شما هنوز هم با وجود بزرگ شدن گاها رختخواب خود را خیس می‌کند، نگران نباشید و بدانید که شما تنها نیستید.

  ادامه »
 • Photo of مطب دندان‌پزشکی و کودکان معلول

  مطب دندان‌پزشکی و کودکان معلول

  رعایت بهداشت دهان و توجه به سلامت دهان و دندان، بخش مهمی از مراقبت‌های فردی را در کودکان معلول و کم‌توان ذهنی تشکیل می‌دهد. مشاهده شده که میزان مشکلات دهانی یا دندانی این افراد نسبت به افراد سالم بیشتر است که علت آن عدم توانایی آن‌ها نسبت به رعایت بهداشت دهان است.

  ادامه »
 • Photo of اسباب بازی بچه ها را چگونه تمیز کنیم؟

  اسباب بازی بچه ها را چگونه تمیز کنیم؟

  از آنجائی که کودکان دائما اسباب بازی هایشان را در دهان می گذارند، به راحتی در معرض بیماریهای مختلف قرار می گیرند و به همین دلیل پاکیزه نگه داشتن اسباب بازیهایشان مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنیم.

  ادامه »
 • Photo of اعتقادات غلط درباره شب ادراری کودکان

  اعتقادات غلط درباره شب ادراری کودکان

  با اینکه شب ادراری در بچه‌های پیش دبستانی و بزرگ‌تر به دلایل متفاوتی به وجود می‌‌ ‌آید اما در اغلب موارد علت آن استرس، مشکلات عاطفی و گاهی هم عفونت ادراری است. در این میان باورهای اشتباهی نیز درباره  مشکل شب ادراری بچه ها وجود دارد که برخی از آنها را با هم مرور می‌‌کنیم.

  ادامه »
 • Photo of نوشیدنی های خوب و بد برای کودکان

  نوشیدنی های خوب و بد برای کودکان

  باید توجه داشت این مطالب برای کودکان بالای یک سال است و کودکان زیر ۶ ماه باید فقط شیر مادر یا شیرخشک بخورند. کودکان ۶ تا ۱۲ ماه نیز می توانند در طول روز علاوه بر شیر مادر و تغذیه تکمیلی، مقداری آب هم بنوشند. برای اینکه شیر گاو به فرزند خود بدهید، باید تا سن یک سالگی صبر کنید. این نکته برای سلامت کودکان، بسیار مهم است.

  ادامه »
 • Photo of کمک کردن به کودکی که دندان در می‌آورد

  کمک کردن به کودکی که دندان در می‌آورد

  پدیدار شدن مرواریدهای سفید در دهان کودک یکی از زیباترین تجربه های والدین است. اما این رویداد زیبا اغلب با درد و بی قراری کودک همراه است.

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا