بهداشت و سلامت کودکان

 • Photo of آیا برای مسواک زدن دندان کودکان حتما باید از خمیردندان استفاده کرد

  آیا برای مسواک زدن دندان کودکان حتما باید از خمیردندان استفاده کرد

  برای کودکان زیر دو سال نیازی به استفاده از خمیر دندان برای مسواک زدن نیست، توصیه می‌شود برای کودکان بعد از سن سه سالگی نیز از خمیردندان‌های مخصوص اطفال استفاده شود.

  ادامه »
 • Photo of ترک عادت مکیدن انگشت در کودکان

  ترک عادت مکیدن انگشت در کودکان

  نوز چند ماهه هستند، مکیدن انگشتشان با مزه به نظر می‌رسد، اما وقتی که به سن مهد کودک می‌رسند دیگر این کار اصلاً خوشایند نیست و تازه آن زمان است که نگران کودک‌مان می‌شویم. قیافه او در حالی که روی پاهای خودش ایستاده‌است و هنوز انگشتش را می‌مکد، برای‌مان عذاب‌آور است.

  ادامه »
 • Photo of رشد قد از چه وقت متوقف می شود؟

  رشد قد از چه وقت متوقف می شود؟

  متاسفانه تغییر شیوه زندگی در ایران، باعث شده مردم جامعه ما بر خلاف گذشته علاوه بر افزایش بیماری های غیر واگیر، تاثیر منفی بر رشد فیزیولوژیکی افراد گذاشته است.

  ادامه »
 • Photo of نقش آهن در سلامت کودک

  نقش آهن در سلامت کودک

  آهن یکی از مهم‌ترین مواد مغذی برای رشد کودک است که کمبود آن تأثیر سوئی بر سلامت وی گذاشته و به کم‌خونی ناشی از فقر آهن منجر می‌شود.

  ادامه »
 • Photo of درباره هورمون رشد چه میدانید؟

  درباره هورمون رشد چه میدانید؟

  هورمون رشد در متابولیسم کربوهیدرات‏ها و چربی در بدن نقش دارد و اختلالات ترشح این هورمون با توجه به گسترده بودن آثار آن باعث ابتلا به بیماری‏های مختلفی می‌شود. کمبود هورمون رشد در کودکی باعث «نانیسم» یا کوتولگی می‌شود.

  ادامه »
 • Photo of اسباب بازی بچه ها را چگونه تمیز کنیم؟

  اسباب بازی بچه ها را چگونه تمیز کنیم؟

  از آنجائی که کودکان دائما اسباب بازی هایشان را در دهان می گذارند، به راحتی در معرض بیماریهای مختلف قرار می گیرند و به همین دلیل پاکیزه نگه داشتن اسباب بازیهایشان مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنیم.

  ادامه »
 • Photo of قد و وزن كودک و ضرورت اندازه گیری

  قد و وزن كودک و ضرورت اندازه گیری

  از معیارهای سنجش سلامت در كودكان، ارزیابی رشد آنهاست و این موضوع به قدری از نظر پزشكان پراهمیت است كه همزمان با اولین دیدار نوزاد با والدینش، پرونده رشد سلامت وی نیز به دست آنها سپرده می شود تا طبق جدول زمان بندی مندرج در آن، واكسن و معاینات بموقع صورت بگیرد.

  ادامه »
 • Photo of چگونه کودک خواب آرامی داشته باشد

  چگونه کودک خواب آرامی داشته باشد

  نوزاد از زمان تولد تا حدود دو هفتگی بیش از شانزده ساعت در شبانه‌روز می‌خوابد ولی بعد از آن و بتدریج ساعات خواب او کمتر می‌شود و بیشتر با اطرافیان ارتباط برقرار می‌کند.

  ادامه »
 • Photo of کمک کردن به کودکی که دندان در می‌آورد

  کمک کردن به کودکی که دندان در می‌آورد

  پدیدار شدن مرواریدهای سفید در دهان کودک یکی از زیباترین تجربه های والدین است. اما این رویداد زیبا اغلب با درد و بی قراری کودک همراه است.

  ادامه »
 • Photo of ویژگیهای لازم کیف مدرسه

  ویژگیهای لازم کیف مدرسه

  کیف یکی از مهمترین موارد برای هر دانش آموز است که انتخاب نادرست آن می‌تواند در بلند مدت باعث ایجاد مشکلات حرکتی و آسیب به ستون فقرات در کودکان شود.

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا