بهداشت و سلامت کودکان

 • Photo of تجویز دارو در سرماخوردگی جهت کاهش علائم آن موثر است

  تجویز دارو در سرماخوردگی جهت کاهش علائم آن موثر است

  سرماخوردگی درمانی ندارد و درمانهای رایج هیچگونه نقشی در بهبودی سریعتر بیماری ندارد . تجویز دارو در جهت کاهش علائم آن همانند تب و یا درد موثر است.

  ادامه »
 • Photo of نوشیدنی های خوب و بد برای کودکان

  نوشیدنی های خوب و بد برای کودکان

  باید توجه داشت این مطالب برای کودکان بالای یک سال است و کودکان زیر ۶ ماه باید فقط شیر مادر یا شیرخشک بخورند. کودکان ۶ تا ۱۲ ماه نیز می توانند در طول روز علاوه بر شیر مادر و تغذیه تکمیلی، مقداری آب هم بنوشند. برای اینکه شیر گاو به فرزند خود بدهید، باید تا سن یک سالگی صبر کنید. این نکته برای سلامت کودکان، بسیار مهم است.

  ادامه »
 • Photo of نکات منفی شیشه شیر برای نوزادان

  نکات منفی شیشه شیر برای نوزادان

  در این مطلب نکات منفی استفاده از شیشه شیر را برای شما بیان میکنیم

  ادامه »
 • Photo of کاهش پوسیدگی دندان کودکان و راه حل آن

  کاهش پوسیدگی دندان کودکان و راه حل آن

  از نظر علمی با رعایت کامل بهداشت دهان و دندان می‌توان هیچ‌گونه دندان پوسیده‌ای در دهان نداشت، برای این کار اگر بتوانیم پلاک میکروبی یعنی پوشش لزج و چسبنده را که درصورت مسواک‌نزدن روی سطح دندان با بین دندان‌ها به وجود می‌آید حذف کنیم، هیچ پوسیدگی نخواهیم داشت.

  ادامه »
 • Photo of شیر مادر میتواند باعث پوسیدگی دندان نوزادان بشود

  شیر مادر میتواند باعث پوسیدگی دندان نوزادان بشود

  پوسیدگی دندان در دوران شیرخوارگی در ابتدا از سطوح بیرونی دندانهای جلوی فک بالا شروع شده سپس اولین کرسی‌های بالا و پایین را درگیر می‌سازد.

  ادامه »
 • Photo of سن مناسب ورزش کردن بچه‌ها

  سن مناسب ورزش کردن بچه‌ها

  پرداختن به ورزش می تواند آمادگی جسمانی کودکان و نوجوانان را افزایش دهد. کسب مهارت و موفقیت اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهد و به آنها می آموزد که چگونه محرک های آنی را در خود کنترل کنند که این توانایی نه تنها در ورزش که در مناسبات اجتماعی نیز مفید خواهد و به یافتن دوستان تازه کمک می کند

  ادامه »
 • Photo of گرمازدگی در کودکان

  گرمازدگی در کودکان

  اگر کودک مدت طولانی در محیط گرم مثل اتومبیل قرار بگیرد و اتومبیل تهویه مناسبی هم نداشته باشد، ممکن است دمای اتومبیل از هوای محیط خیلی بالاتر رود و کودک را دچار شوک و گرمازدگی کند، علایم مغزی و اختلال هوشیاری در او پدیدار شود و حتی دچار تشنج و شوک شود.

  ادامه »
 • Photo of خوراکی‌های مناسب برای درمان یبوست کودکان

   خوراکی‌های مناسب برای درمان یبوست کودکان

  طب سنتی ایران برای درمان همه بیماری‌ها در ابتدا رعایت شش اصل را واجب می‌داند. در مورد درمان یبوست نیز توجه به این نکات حائز اهمیت است: بهبود وضعیت هوا، خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها ، فعالیت بدنی، خواب و استراحت کافی، حمام و خوراکی‌های توصیه شده برای درمان یبوست که عبارتند از ...

  ادامه »
 • Photo of استفاده از پستانک چه مشکلاتی میتواند داشته باشد

  استفاده از پستانک چه مشکلاتی میتواند داشته باشد

  در گذشته آکادمی متخصصان کودک امریکا و سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه کرده بودند که میزان استفاده از پستانک در کودکان کنترل شود. زیرا در تحقیقات آنها مشخص شده بود که قطع مصرف پستانک موجب  بهبود فرآیند غذا خوردن در کودکان می شود. همچنین استفاده از این وسیله موجب بروز اختلالات دندانی در کودکان می گردد.

  ادامه »
 • Photo of مراقب اسباب‌ بازی های کودکان باشید

  مراقب اسباب‌ بازی های کودکان باشید

  می دانستید همین اسباب بازی های خوشگل و رنگارنگ و دوست داشتنی، هر سال هزاران كودك را راهی بخش اورژانس بیمارستان می كند و متاسفانه حتی جان تعدادی از آن ها را نیز می گیرد. اگر باورتان نمی شود، این مطلب را بخوانید

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا