بهداشت و سلامت کودکان

 • Photo of سرماخوردگی کودکان و برخی راهکارهای آن

  سرماخوردگی کودکان و برخی راهکارهای آن

  آیا می‌دانید کارشناسان اعلام کرده‌اند که کودکان زیر ۶ سال نباید به مقدار زیادی از داروهای سرماخوردگی و سرفه به علت عوارض خطرناک‌شان استفاه کنند؟

  ادامه »
 • Photo of کوتاهی قد کودکان علل و راه درمان

  کوتاهی قد کودکان علل و راه درمان

  کوتاهی قد، علت شایعی برای مراجعه کودکان و نوجوانان به متخصصان غدد است، ولی هر فردی که با شکایت از کوتاهی قد مراجعه می ‌کند، واقعا قد کوتاه نیست.

  ادامه »
 • Photo of آیا کودک‌مان حساسیت غذایی دارد؟

  آیا کودک‌مان حساسیت غذایی دارد؟

  گاهی اوقات هنگامی که بعضی کودکان در معرض غذای خاصی قرار می گیرند (مثلا بادام‌زمینی) سیستم ایمنی بدن آنها، پروتئین آن ماده غذایی را به عنوان مهاجم تلقی کرده و در مقابلش آنتی بادی ترشح می کند تا پروتئین را از بین ببرد.

  ادامه »
 • Photo of اگر تازه کودک را از پوشک گرفته‌اید این مطلب را بخوانید

  اگر تازه کودک را از پوشک گرفته‌اید این مطلب را بخوانید

  فرزند شما که چند هفته است یاد گرفته بدون استفاده از پوشک زندگیش را ادامه دهد و توجه خوبی به آموزشهایتان داشته و کاملا درست و مناسب رفتار کرده است، ناگهان متوجه نمی شود که خودش را زمان زیادی نگه داشته است و در طول مسیر رسیدن به سرویس بهداشتی، نمی تواند خودش را کنترل کند و همه چیز روی زمین می ریزد.

  ادامه »
 • Photo of نکاتی پیرامون بهداشت محیط مدرسه

  نکاتی پیرامون بهداشت محیط مدرسه

  هر ساله با ورود فصل پاییز و بازگشایی مدارس، دانش آموزان زیادی در سراسر کشور قدم به مدرسه می‌گذارند تا سال جدید تحصیلی را آغاز کنند. در چند سال اخیر چیزی که به طور جدی درباره محیط مدرسه مورد توجه قرار گرفته و مسئولین از اولیاء مدرسه می‌خواهند تا حداکثر تلاش را جهت پاکیزگی این محیط انجام دهند.

  ادامه »
 • Photo of پوسیدگی دندان میتواند واگیردار باشد!

  پوسیدگی دندان میتواند واگیردار باشد!

  مادرانی که دندان های پوسیده در دهان دارند به طور معمول کودکشان در سنین کمتری پوسیدگی را تجربه خواهند کرد، این انتقال حتی از طریق فوت کردن غذا نیز به کودک قابل انتقال است.

  ادامه »
 • Photo of تلفن‌همراه و خطرات آن برای کودکان

  تلفن‌همراه و خطرات آن برای کودکان

  يکي از نگراني‌هاي مهم والدين و حتي عذاب وجدانشان وقتي که تلفن‌هاي همراه هوشمند خود را به کودک مي‌دهند اين است که آيا اشعه اين ابزارها مي‌‌تواند سلامت کودک را به خطر بيندازد و در سنين پايين که مغز او همچنان در حال رشد است.يکي از نگراني‌هاي مهم والدين و حتي عذاب وجدانشان وقتي که تلفن‌هاي همراه هوشمند خود را به کودک مي‌دهند اين است که آيا اشعه اين ابزارها مي‌‌تواند سلامت کودک را به خطر بيندازد و در سنين پايين که مغز او همچنان در حال رشد است.

  ادامه »
 • Photo of توصیه‌هایی برای درمان سرما خوردگی کودکان

  توصیه‌هایی برای درمان سرما خوردگی کودکان

  اگر کودک خردسال شما دچار علائم ابتلا به سرما خوردگی یا حتی آنفلوآنزا شده است بدون هیچ تاخیری او را به نزد پزشک ببرید اما در کنار درمان های دارویی می توانید از راهکارهای خانگی برای بهبود سریع تر کودک استفاده کنید.

  ادامه »
 • Photo of آیا دوست دارید کودکتان قند بلند شود؟

  آیا دوست دارید کودکتان قند بلند شود؟

  همیشه پدر و مادرها می خواهند فرزندانشان قد بلندتری داشته باشند چرا که فکر می کنند قد بلند نشانه سلامت است ودر ورزش و همین طور زمینه های مختلف زندگی به موفقیت بیشتر منجر خواهد شد.

  ادامه »
 • Photo of سوختگی شیرخواران توسط پوشک

  سوختگی شیرخواران توسط پوشک

  بروز این عارضه که در ناحیه پوشک نوزاد اتفاق می‌افتد در بیشتر موارد با قرمزی، التهاب و سوزش پوست این ناحیه همراه است و در صورت عدم درمان در زمان مناسب، موجب بروز ناراحتی‌ها و بیماری‌های عفونی و قارچی پوست نوزاد می‌شود.

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا