بهداشت و سلامت کودکان

چرا کودکان وقت دندان درآوردن تب می‌کنند؟

کودکتان بی‌قرار شده؟ بی‌دلیل جیغ می‌زند و گریه می‌کند؟ آب دهانش راه افتاده؟ اسهال گرفته یا دور دهانش جوش زده و زخم است؟ تب دارد؟ غذا نمی‌خورد و بدخلق شده؟ همه اینها می‌تواند علایم دندان درآوردن باشد

ادامه »

اگر تازه کودک را از پوشک گرفته‌اید این مطلب را بخوانید

فرزند شما که چند هفته است یاد گرفته بدون استفاده از پوشک زندگیش را ادامه دهد و توجه خوبی به آموزشهایتان داشته و کاملا درست و مناسب رفتار کرده است، ناگهان متوجه نمی شود که خودش را زمان زیادی نگه داشته است و در طول مسیر رسیدن به سرویس بهداشتی، نمی تواند خودش را کنترل کند و همه چیز روی زمین می ریزد.

ادامه »

از مواد آرایشی خصوصا اسپری‌ها جلوی فرزندتان استفاده نکنید

اگر نگران سلامتی فرزندتان هستید پیش او از مواد آرایشی خصوصا اسپری ها استفاده نکنید!

ادامه »

شیر مادر میتواند باعث پوسیدگی دندان نوزادان بشود

پوسیدگی دندان در دوران شیرخوارگی در ابتدا از سطوح بیرونی دندانهای جلوی فک بالا شروع شده سپس اولین کرسی‌های بالا و پایین را درگیر می‌سازد.

ادامه »

مغز نوزاد تازه متولد شده

باشگاه مغز: مغز نوزاد تازه متولد شده

ادامه »

چسبندگی لبهای کوچک واژن و بسته شدن آنها در کودکان دختر

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در نوزاد شما دیده شود امکان چسبندگی لبهای کوچک واژن و بسته شدن آنها در نخستین سال‌های زندگی نوزادان است.

ادامه »

پوسیدگی دندان میتواند واگیردار باشد!

مادرانی که دندان های پوسیده در دهان دارند به طور معمول کودکشان در سنین کمتری پوسیدگی را تجربه خواهند کرد، این انتقال حتی از طریق فوت کردن غذا نیز به کودک قابل انتقال است.

ادامه »

سوختگی شیرخواران توسط پوشک

بروز این عارضه که در ناحیه پوشک نوزاد اتفاق می‌افتد در بیشتر موارد با قرمزی، التهاب و سوزش پوست این ناحیه همراه است و در صورت عدم درمان در زمان مناسب، موجب بروز ناراحتی‌ها و بیماری‌های عفونی و قارچی پوست نوزاد می‌شود.

ادامه »

چه وقت باید کودک را از شیر گرفت؟

در بعضی از جوامع مثل کشور خودمان توصیه می ‌شود به بچه‌ ها تا سن ۲ سالگی هم شیر بدهند و برعکس در بعضی از کشورها بعد از ۶ ماهگی دیگر بچه‌ ها از شیرمادر تغذیه نمی ‌کنند.

ادامه »

رشد قد از چه وقت متوقف می شود؟

متاسفانه تغییر شیوه زندگی در ایران، باعث شده مردم جامعه ما بر خلاف گذشته علاوه بر افزایش بیماری های غیر واگیر، تاثیر منفی بر رشد فیزیولوژیکی افراد گذاشته است.

ادامه »
دکمه بازگشت به بالا