بهداشت و سلامت کودکان

 • تجویز دارو در سرماخوردگی جهت کاهش علائم آن موثر است

  سرماخوردگی درمانی ندارد و درمانهای رایج هیچگونه نقشی در بهبودی سریعتر بیماری ندارد . تجویز دارو در جهت کاهش علائم آن همانند تب و یا درد موثر است.

  ادامه »
 • نوشیدنی های خوب و بد برای کودکان

  باید توجه داشت این مطالب برای کودکان بالای یک سال است و کودکان زیر ۶ ماه باید فقط شیر مادر یا شیرخشک بخورند. کودکان ۶ تا ۱۲ ماه نیز می توانند در طول روز علاوه بر شیر مادر و تغذیه تکمیلی، مقداری آب هم بنوشند. برای اینکه شیر گاو به فرزند خود بدهید، باید تا سن یک سالگی صبر کنید. این نکته برای سلامت کودکان، بسیار مهم است.

  ادامه »
 • پوشک بچه

  سوختگی شیرخواران توسط پوشک

  بروز این عارضه که در ناحیه پوشک نوزاد اتفاق می‌افتد در بیشتر موارد با قرمزی، التهاب و سوزش پوست این ناحیه همراه است و در صورت عدم درمان در زمان مناسب، موجب بروز ناراحتی‌ها و بیماری‌های عفونی و قارچی پوست نوزاد می‌شود.

  ادامه »
 • یبوست کودکان

   خوراکی‌های مناسب برای درمان یبوست کودکان

  طب سنتی ایران برای درمان همه بیماری‌ها در ابتدا رعایت شش اصل را واجب می‌داند. در مورد درمان یبوست نیز توجه به این نکات حائز اهمیت است: بهبود وضعیت هوا، خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها ، فعالیت بدنی، خواب و استراحت کافی، حمام و خوراکی‌های توصیه شده برای درمان یبوست که عبارتند از ...

  ادامه »
 • کودکان معلول

  مطب دندان‌پزشکی و کودکان معلول

  رعایت بهداشت دهان و توجه به سلامت دهان و دندان، بخش مهمی از مراقبت‌های فردی را در کودکان معلول و کم‌توان ذهنی تشکیل می‌دهد. مشاهده شده که میزان مشکلات دهانی یا دندانی این افراد نسبت به افراد سالم بیشتر است که علت آن عدم توانایی آن‌ها نسبت به رعایت بهداشت دهان است.

  ادامه »
 • قطره آهن

  نقش آهن در سلامت کودک

  آهن یکی از مهم‌ترین مواد مغذی برای رشد کودک است که کمبود آن تأثیر سوئی بر سلامت وی گذاشته و به کم‌خونی ناشی از فقر آهن منجر می‌شود.

  ادامه »
 • اگر کودکمان تب کرد چه کنیم؟

  در این مطلب بسیاری از نکاتی که لازم است در مورد روزهای تب‌دار بودن فرزندتان بدانید را با شما کدر میان خواهیم گذاشت؛ روزهایی که گاهی زود می‌گذرند و گاهی به‌خاطر یک سهل‌انگاری یا اشتباه کوچک، عوارضی تحمل‌ناپذیر را بر سلامت کوچولوی شما باقی می‌گذارند.

  ادامه »
 • کیف مدرسه

  ویژگیهای لازم کیف مدرسه

  کیف یکی از مهمترین موارد برای هر دانش آموز است که انتخاب نادرست آن می‌تواند در بلند مدت باعث ایجاد مشکلات حرکتی و آسیب به ستون فقرات در کودکان شود.

  ادامه »
 • شب ادراری

  غذاهایی که باعث تشدید شب ادراری می‌شوند

  شب ادراری یکی از مشکلات بسیاری از افراد، خصوصا کودکان است. پس اگر فرزند شما هنوز هم با وجود بزرگ شدن گاها رختخواب خود را خیس می‌کند، نگران نباشید و بدانید که شما تنها نیستید.

  ادامه »
 • چند توصیه برای درمان سرما خوردگی کودکان

  سرماخوردگی شاید یک موضوع ساده برای بزرگسالان باشد اما در کودکان وضعیت متفاوت است.پدران و ماردان میدانند که به کودک هر دارویی نمیشود خوراند و مراقبت از کودک هنگام بیماری شرایط خاصی دارد.

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا