خودرو‌های پلیس آلمان

مجله اینترنتی پرمطلب: اگر به آلمان سفر کردید کافی است به گوشه و کنار این کشور رفته تا با خودروهای پلیس جذابی روبرو شوید که بدون شک مجذوبتان خواهند کرد. خودروهایی که بیشتر آن‌ها هم‌اکنون نیز مشغول به کار بوده و بعضی از آن‌ها نیز از دور خارج‌شده‌اند. با پرمطلب باشید تا با جذاب‌ترین ناوگان خودرویی پلیس دنیا بیشتر آشنا شوید:

بی ام و ایزتا (Isetta)

خودرو‌های پلیس آلمان

بعد از جنگ جهانی دوم ازآنجایی‌که پلیس آلمان، پول زیادی برای تجهیز کردن ناوگان خود با خودروهای گران را نداشت، تصمیم به استفاده از یک خودروی داخلی کرد که هم کوچک و مقرون‌به‌صرفه بوده و هم بتواند قبال اعتماد باشد. به همین خاطر خودروی کوچک و اقتصادی ایزتا انتخاب شد تا بتواند با امکاناتی مانند رادیو و یک چراغ تک آبی‌رنگ، مسئولیت خود را بر عهده بگیرد.

در سال ۲۰۱۳، یک نسخه بازیابی شده ایزتا که مربوط به ناوگان پلیس آلمان بود، به قیمت ۸۶,۰۰۰ دلار در یک حراجی به فروش رفت.


پورشه ۳۵۶B کابریو

خودرو‌های پلیس آلمان

اواخر سال ۱۹۶۰، ناوگان پلیس دوسلدورف آلمان نیاز به خودرویی پیدا کرد تا بتواند اتوبان‌های آنجا را کنترل کرده و پوشش دهد. اگرچه در آلمان محدودیتی برای نهایت سرعت در اتوبان وجود نداشت اما بازهم کارهای غیرقانونی زیادی می‌توانست در آنجا صورت بگیرد.

پس‌ازآن جایی که بی ام و ایزتا یک انتخاب فاجعه‌بار برای اتوبان بود، پلیس دوسلدورف تصمیم به انتخاب پورشه ۳۵۶B برای این مأموریت خود گرفت.این پورشه، نزدیک به ۶ سال و حدود ۱۶۱,۰۰۰ کیلومتر، در خدمت پلیس آلمان بود.


مرسدس بنزS-Class

خودرو‌های پلیس آلمان
در سال ۱۹۹۰، شرکت مرسدس بنز اقدام به تولید ۵ خودروی خاص از خودروهای کلاس S خود نمود. خودرویی که قرار بود تنها به‌منظور حمل و جابجایی پول مورداستفاده قرار بگیرد. مرسدس، در این خودروهای خاص، از یک موتور ۸ سیلندر ۴.۲ لیتری به همراه وسایل حفاظتی مانند مسلسل، سیستم تشخیص آتش و بسیاری از شاخصه‌های امنیتی دیگر استفاده کرد.

حدود چند سال قبل، یک نسخه باقی‌مانده از این خودروی خاص، در سایت ebay و باقیمت تنها ۱۰,۰۰۰ یورو به فروش رفت.


بی ام و M3

آلمان و جذاب ترین ناوگان خودروهای پلیس‌اش!

یک خودروی سریع از شرکت بی ام و که تبدیل به کابوس کسانی شده بود که قصد فرار از دست پلیس را داشتند. بی ام و M3 باقدرت ۳۲۱ اسب بخار می‌توانست تنها در زمان ۵.۵ ثانیه، خود را از حالت سکون به‌سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسانده و سرعت نهایی آن نیز به عدد عالی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسید.

اما در کنار سرعت و آئرودینامیک عالی و قوی این خودرو، سیستم بلندگو و چراغ‌های این خودرو، چندان قانع‌کننده نبودند.


پورشه ۹۱۱ کاررا S

آلمان و جذاب ترین ناوگان خودروهای پلیس‌اش!
دیر یا زود باید یک پورشه زیبا و جذاب نیز در این فهرست قرار بگیرد. پورشه موردنظر ما ۹۱۱ کاررا بوده که توسط شرکت TechArt تیونینگ شده است. تیونینگ توانسته بود به موتور پورشه، قدرت نهایی ۳۷۰ اسب بخار را بخشیده، شتاب صفرتا صد آن را به عدد ۴.۵ ثانیه و سرعت نهایی ۹۱۱ را نیز به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

اگرچه شاید این اعداد، در مقایسه با خودروهای جدید چندان بالا به نظر نیایند اما با برگشت به سال ۲۰۰۵ و مقایسه این پورشه با خودروهای دیگر، متوجه خاص بودن و قدرتمند بودن این خودروی جذاب خواهید شد.


برابوس مرسدس بنز CLS V12

خودرو‌های پلیس آلمان

بازهم شاهد یک خودروی تیونینگ شده دیگر اما این بار از طرف شرکت برابوس هستیم. نام مستعار این برابوس قدرتمند به دلیل قدرت فوق‌العاده عالی ۷۳۰ اسب بخار و سرعت نهایی ۳۶۲ کیلومتر بر ساعت که از طریق یک موتور ۱۲ سیلندر با توربو دوگانه حاصل می‌شوند،Rocket گذاشته‌شده است.

خودروی جذاب و سریعی که هنوز هم به‌عنوان حافظ اتوبان‌های آلمان، مشغول خدمت‌رسانی به ناوگان پلیس این کشور است.


ABT آئودی R8 GTR

خودرو‌های پلیس آلمان

در راستای توافق میان وزارت حمل‌ونقل و شرکت‌های تیونینگ آلمانی، شرکت تیونینگ ABT نیز دست‌به‌کار شده و توانسته از ابرخودروی آئودی R8 با موتور ۵.۲ لیتری ۱۰ سیلندر،۶۲۰ اسب بخار قدرت تحویل بگیرد.

شتاب صفرتا صد R8 GTR، تنها ۳.۲ ثانیه بوده و می‌تواند راننده و سرنشین پلیس خود را تا نهایت سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت بدرقه کند.


شورلت کوروت استینگری

خودرو‌های پلیس آلمان

این خودروی آمریکایی نیز با همان هدف قرارداد میان دولت و شرکت‌های تیونینگ، به آلمان ارسال‌شده است. شورلت کوروت C7 که از یک موتور ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری برخوردار است، می‌تواند قدرت خروجی ۴۶۶ اسب بخار را به راننده خود تحویل دهد.

هم‌چنین شرکت تیونر آلمانی، روی این کوپه جذاب وسایلی مخصوص ناوگان پلیس، مانند تلفن با خط محافظ شده، سیستم بلندگو و آژیر قدرتمند، چراغ‌های آبی‌رنگ مخصوص پلیس و دیگر امکانات پلیسی، به‌کاربرده است.

 

جمع آوری شده توسط بخش خودرو مجله اینترنتی پرمطلب

www.pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + نه =

دکمه بازگشت به بالا