اطلاعات عمومی

میلان پایتخت مد، شهر اقتصادی ایتالیا و اماکن معروف آن

پرمطلب: میلان آب و هوای خاصی دارد. در زمستان سرد و مه‌آلود و در تابستان گرم و مرطوب است. اما اگر می‌خواهید در هوای خوب به میلان سفر کنید، زمانی بین ماه‌های آپریل و اکتبر را انتخاب کنید. آب و هوای میلان از نوع مدیترانه‌ای است. کوه‌های شمال میلان مانعی در مسیر سرمای قطب شمال هستند اما باید انتظار سرما را در هر زمانی داشته باشید به همان اندازه ممکن است گاهی نیز گرمای ناگهانی داشته باشد.

قلعه Sforzesco:

این قلعه با نقشه مربعی در میان سه حیاط داخلی قرار گرفته است. این قلعه با تعدادی برج محاصره شده است. در هر چهار گوشه، یک برج قرار دارد: دو برج گرد دارای چشم‌انداز اصلی شهر و دو برج مربعی در قسمت دیگر. قسمت پشت، دو برج دیگر نیز دارد شامل Torre Castellana و Torre Falconiera. این یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری میلان است که اهالی میلان نیز برای بازدید آن مراجعه می‌کنند.

محله مد:

میلان به خاطر فشن و مد شهرت بسیاری پیدا کرده و می‌توانید انواع مد لباس را در میلان ببینید. محله فشن دارای خیابان‌های معروفی چون Via Montenapoleone، Via Della Spiga و Via Manzoni است. این خیابان‌ها برای پیاده‌روی بعدازظهر بسیار دلچسب است. هر یک از این خیابان‌ها خانه‌های طراحی خاص خود را دارند. برای کسانی که عاشق مد و فشن هستند، اینجا یک محله رویایی است. هر سال تعداد زیادی طراحان لباس و مدل‌ها به این محله می‌آیند تا با آخرین مدل‌ها آشنا شوند.

کلیسای جامع:

این کلیسا پس از کلیسای سنت پتر در رم و کلیسای جامع سویا، سومین کلیسای مسیحی بزرگ دنیاست. این مجسمه به خاطر داشتن بیش از ۳۴۰۰ مجسمه مشهور است. ساخت این کلیسا در سال ۱۳۸۶ میلادی آغاز شده. ساخت آن حدود ۶۰۰ سال به طول انجامیده است. زمانی که این کلیسا ساخته شد می‌توانست کل جمعیت شهر که حدود ۴۰۰۰۰ نفر بود را در خود جای دهد. بازدید از این کلیسای قدیمی می‌تواند تجربه فوق‌العاده‌ای باشد. باید حتما به بالای این کلیسای ایتالیایی بروید.

 

گردآوری شده توسط: سایت پرمطلب

www.pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا