اطلاعات عمومی

سریع‌ترین خودرو‌های جهان چقدر مصرف سوخت دارند؟

مجله اینترنتی پرمطلب: ابر خودروهایی مانند بوگاتی، فراری یا لامبورگینی، چقدر در مصرف سوخت خود بهینه هستند؟ با ما همراه باشید تا با مصرف سوخت سریع‌ترین خودروهای جهان بیشتر آشنا شوید.

مک لارن سنا

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

آخرین شاهکار این شرکت بریتانیایی، خودرویی است که می‌تواند حرفان خود را به‌راحتی شکست دهد. سنا، با موتور ۸ سیلندر خود و استفاده از توربوشارژ دوقلو، می‌تواند به‌سرعت نهایی ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین، اگر راننده این ابرخودرو، قصد راندن آن با سرعت معمولی را داشته باشد، مصرف سوخت سنا به عدد بسیار عالی (با توجه به موتور)،۸.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید.


فراری ۸۱۲ سوپرفست

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

ابرخودروی جذاب اسب پرنس ایتالیا، می‌تواند با موتور حجیم ۱۲ سیلندر خود،۷۸۹ اسب بخار قدرت تولید کرده و به‌سرعت نهایی ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت برسد. البته باوجود شتاب صفرتا صد فوق‌سریع ۲.۹ ثانیه‌ای ۸۱۲ و استفاده کردن فراری از آئرودینامیک فعال (active) و غیرفعال (passive)، برای بالابردن ضریب آئرودینامیک، مصرف سوخت این فراری به عدد بالای ۱۸.۰۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.


استون مارتین DBS

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

موتور تنفس طبیعی ۱۲ سیلندر (V12) این استون مارتین را می‌توان یک موتور بی‌رحم دانست.DBS، هم ظاهر و طراحی جذابی دارد و هم در داخل آن از فن‌آوری‌های مدرن و به‌روزی استفاده‌شده است. سرعت نهایی آن نیز مانند مک لارن سنا و فراری ۸۱۲، به عدد ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد؛ اما مصرف سوخت آن، کمی از سنا بالاتر بوده و ۸.۷۱ لیتر در صد کیلومتر اعلام‌شده است.


پورشه ۹۱۱ GT2 RS

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

بر اساس اطلاعات خود شرکت پورشه، سرعت نهایی ۹۱۱، روی عدد ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت خواهد ایستاد. ابرخودروی آلمانی که باوجود داشتن ۶ سیلندر، مصرف سوخت ترکیبی آن،۱۳.۸۴ لیتر در هر صد کیلومتر است. مصرف سوختی که در مقایسه با ۸.۴ لیتر خودرویی مانند مک لارن سنا ۸ سیلندر، عدد بالایی به نظر می‌رسد.


شورلت کوروت ZR1

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

ابرخودروی معروف کوروت که همیشه هم به خاطر طراحی جذاب و هم موتور قدرتمندی که صدای یک هیولا را از خود تولید می‌کند، شناخته‌شده است. خودرویی که با موتور ۶.۲ لیتری ۸ سیلندر خود و استفاده از سوپرشارژ، یک هنر متحرک برای این شرکت خودروساز آمریکایی، محسوب می‌شود. شورلت کوروت با استفاده از این موتور و در کنار تولید گشتاور بسیار بالا، مصرف سوخت ۱۱.۷۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را به ثبت رسانده است.


فورد جی تی

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

فورد جی تی، درست مانند پورشه GT2 RS، یک خودروی ۶ سیلندراست. خودرویی که با ۳.۵ لیتر حجم موتور و استفاده از توربو دوقلو، می‌تواند ۶۴۷ اسب بخار قدرت تولید کرده و راننده خود را به‌سرعت نهایی ۳۴۷ کیلومتر بر ساعت برساند. اگر راننده فورد جی تی، در تمام طول مسیر خود پای خود را تا آخر روی پدال گاز قرار ندهد، مصرف سوخت این ابرخودرو به عدد ۱۶.۸۰ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد رسید.


لامبورگینی اونتادور SVJ

سریع‌ترین خودرو‌های جهان چقدر مصرف سوخت دارند

یک شاهکار دیگر از گاو خشمگین ایتالیا که با استفاده از موتور تنفس طبیعی ۶.۵ لیتری ۱۲ سیلندر خود، می‌تواند ۷۷۰ اسب بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتون متر گشتاور تولید نماید. سرعت نهایی اونتادور SVJ نیز به عدد ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت می‌رسد؛ اما مصرف سوخت این ابرخودروی ایتالیایی بسیار بالا بوده و ۲۱.۳۸ لیتر در هر صد کیلومتر است.


بوگاتی شیرون اسپرت

سریع‌ترین خودرو‌های جهان چقدر مصرف سوخت دارند


دوج چلنجر SRT Demon

سریع‌ترین خودرو‌های جهان چقدر مصرف سوخت دارند

خودروی مسابقه‌ای و خیابانی دوج که با موتور ۶.۲ لیتری ۸ سیلندر خود و با استفاده از توربوشارژ، می‌تواند ۸۴۰ اسب بخار قدرت را به زیر پای راننده خود منتقل کند. ابرخودروی آمریکایی که شرکت دوج، قدرت آن را روی عدد ۸۰۸ اسب بخار محدود کرده و با این قدرت، مصرف سوخت آن به عدد ترکیبی ۱۳.۸۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رسیده است.


بنتلی کانتیننتال GT

سریع‌ترین خودرو‌های جهان چقدر مصرف سوخت دارند

اگرچه نباید سریع‌ترین خودروی بنتلی را تنها از روی سرعت آن سنجید اما موتور ۱۲ سیلندر این خودروی فوق لوکس می‌تواند تا سرعت ۳۳۳ کیلومتر بر ساعت را برای راننده خود تأمین نماید. کانتیننتال، باوجود استفاده از موتور حجیم و قدرتمند در کنار امکانات لوکس خود در داخل کابین، مصرف سوخت ترکیبی ۱۵.۶۸ لیتری را برای خود ثبت کرده است.


 

ابرخودروی نام آشنایی که با موتور ۸ لیتری ۱۶ سیلندر (W-16) خود، می‌تواند تا ۱,۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۱,۶۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید نماید. پس باید مصرف سوخت این هیولای بوگاتی عدد بالایی باشد. شیرون با مصرف سوخت ترکیبی مانند اونتادور SVJ، عدد ۲۱.۳۸ لیتر در هر صد کیلومتر را برای خود ثبت کرده است.

برای مقایسه، بهتر است بدانید که مصرف سوخت ترکیبی بوگاتی ویرون،۲۳.۵۲ لیتر در صد کیلومتر است. به‌طوری‌که ویرون می‌تواند باک ۱۰۰ لیتری خود را با سرعت نهایی خود، تنها در عرض ۱۲ دقیقه ببلعد.

سریع‌ترین خودرو‌های جهان چقدر مصرف سوخت دارند

منبع:چرخان

جمع آوری شده توسط بخش خودرو مجله اینترنتی پرمطلب

www.pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا