اطلاعات عمومی

گل پیچک سه رنگ

پرمطلب: پیچک سه رنگ از جنس Convolvulus در خانواده CONVOLVULACEA میباشد و تا کنون ۲۵۰ گونه از جنس پیچک در سراسر جهان شناخته شده که بیشتر آن ها بومی اسیا ، اروپا و آمریکای شمالی هستند.
این گیاه برگ‌هایی سبزرنگ و انبوه دارد که فرم آنها از باریک تا بیضی شکل متفاوت است و بر سر آن‌ها گل‌های زیبایی به شکل شیپور به عرض ۳ تا ۷ سانتی‌متر می‌شکفد. رنگ بخش بیرونی این گل‌ها ارغوانی، آبی تیره و وسط آنها سفید درخشان و گلویی throat آنها زرد روشن است.

پیچک سه رنگ
پیچک سه رنگ

پیچک سه رنگ – DWARF MORNING GLORY با نام علمی CONVOLVULUS TRICOLOR و از خانواده CONVOLVULACEAE نیلوفر (پیچک) و بومی منطقه مدیترانه، شمال آفریقا و جنوب اروپا می‌باشد.

نام های دیگر این گیاه: نیلوفر صحرایی ، شکوه صبح ،سحر آبی

خاک و تغذیه: مخلوط خاک باغچه به همراه خاکبرگ و زهکشی مناسب
دمای ایده آل محیط: ۲۷ درجه سانتیگراد
آبیاری و رطوبت: کمی مرطوب
نور محیط: زیاد

ارتفاع این گونه تا ۳۰ سانتی‌متر و گستردگی آن ۲۰ تا ۴۵ سانتی‌متر میشود
بهترین محل پرورش؛ شرایط آفتاب کامل با خاک معمولی با زهکشی خوب است هرچند این گیاهان سایه سبک را نیز تحمل می کند
دور گیاهان جوان قیم بگذارید تا از ساقه‌های آن‌ها محافظت کنند. در دوره‌های زمانی خشک آنها را آبیاری کنید. برای طولانی کردن فصل گل‌دهی، گل‌های پژمرده را بچینید.
آفت این گیاه برخی از گونه های پولک بالان هستند.
برای زودترین گل‌دهی ۶ هفته قبل از آخرین یخبندان دانه‌ها را بنشانید. شب تا صبح دانه را خیسانده، بعد آن را در گلدان‌های توربی مجزا در عمق ۶ میلی‌متری بکارید. پیچک سه رنگاز دانه‌ای که پس از آخرین یخبندان مستقیما در باغ کاشته شده باشد هم به راحتی رشد و پرورش می‌یابد. نشا‌های باریک را با فاصله ۲۰ سانتی‌متر از یکدیگر بکارید.

 

گردآوری شده توسط: سایت پر‌مطلب 

pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا