اطلاعات عمومی

سوغاتی های منحصر به فرد باکو

یکی از بهترین محل ها برای خرید سوغاتی، بازارهای شهر قدیمی باکو است

پرمطلب:  باکو سوغاتی های قشنگی دارد و قیمت آن هم از مغازه ای به مغازه دیگر فرق می کند، یکی از بهترین محل ها برای خرید سوغاتی، بازارهای شهر قدیمی است که در آن می توانید از مغازه هایی که در کوچه های باریک پنهان شده اند سوغاتی های خوبی را پیدا کنید.

استکان  آرمودو

شکل گلابی مانند (که کلمه آرمودو هم از آن آمده) این استکان ها ویژگی اصلی ای است که آن ها را از دیگر استکان ها متمایز می کند

 شاید بهترین و متداول ترین سوغاتی باکو استکان های رنگی آرمودو باشد که جزء مهمی از فرهنگ آذربایجان است. شکل گلابی مانند (که کلمه آرمودو هم از آن آمده) این استکان ها ویژگی اصلی ای است که آن ها را از دیگر استکان ها متمایز می کند. قیمت آرمودو با توجه به ماده سازنده، کیفیت و ظاهر آن از ۵ منات شروع می شود و برای بعضی از آن ها حتی به ۱۵۰ منات هم می رسد. در خیابان های شهر قدیمی می توانید آرمودو را در طرح های متنوع و با قیمت های مناسبی خریداری کنید. اگر علاقه به کارهای هنری دارد می توانید آرمودو هایی را که طرح های گل آن ها با دست کشیده شده را با قیمت بیشتر بخرید.

فرش

دیگر سوغاتی محبوب باکو، فرش است که از هنرهای سنتی این کشور می باشد

 دیگر سوغاتی محبوب باکو، فرش است که از هنرهای سنتی این کشور می باشد. در اینجا فرش هایی با نقش و نگار ملی در مغازه های مشخصی که در گوشه و کنار باکو هستند عرضه می شوند. «آذرخلچا» از سال ۱۹۲۸ برند فرش محلی این کشور است که در نمایشگاه ها و مغازه ها، فرش های خود را به فروش می رساند. احمد فیگ هنرمند اهل باکو فرش های این کشور را به شیوه مدرن طراحی کرده است، کارهای او کم کم در حال تبدیل شدن به یکی از معروف ترین فرش های جهانی است.

نقاشی با نفت خام

یک همچین سوغاتی ای می تواند خیلی عجیب و جالب باشد

هنرمند آذربایجانی «سبیر کوپورگلو» نقاشی هایی زیبا با نفت خام می کشد و برای طراحی آن ها فقط از انگشتان و ناخن خود استفاده می کند. یک همچین سوغاتی ای می تواند خیلی عجیب و جالب باشد! و حتی این هنرمند با قیمت بیشتر، عکس خود شما را هم طراحی می کند.

روسری و کلاه

 اگر به سوغاتی های ساده و سنتی گذشته آذربایجان برگردیم امکان ندارد که نامی از پارچه های آذربایجانی برده نشود. در این شهر می توانید ابریشم های باکیفیت و روسری های رنگی با نقش و نگار ملی برای زنان بخرید، این روسری ها را با لباس های دیگر ست کرده و در مراسم های مختلف می پوشند. برای مردان هم می توانید انواع مختلفی از کلاه های سنتی که آن ها هم نقش و نگار زیبایی دارند بخرید.

کلام آخر : در سفرهای خارجی پیدا کردن سوغاتی خوب گاهی سخت است چوت باید چیزی باشد که در چمدان جا شود و قیمت آن هم مطابق با بودجه ما باشد. معیار شما برای سوغاتی مناسب هر چیزی که باشد امیدوارم این مطلب توانسته باشد  به شما ایده های جدیدی برای خرید سوغاتی داده باشد.

گردآوری شده توسط: بخش گردشگری سایت پرمطلب

www.pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا