فرانکفورت شهری در قلب آلمان

پرمطلبفرانکفورت در جایی قرار گرفته که نقطه تلاقی راه آهن و اتوبان های اصلی آلمان است. فرانکفورت شهر تضادهاست. ثروتمندان، دانش آموزان و دانشجویان و آسمان خراش هایی که در کنار ساختمان های قدیمی قد علم کرده اند. قرار گرفتن فرانکفورت در کنار رودخانه اصلی اروپا آن را به مرکز اقتصادی قاره اروپا تبدیل کرده و از سوی دیگر مرکز حمل و نقل آلمان است.

فرانکفورت درست در قلب آلمان قرار گرفته و به همین خاطر مرکز حمل و نقل ملی آلمان است. در فرانکفورت همه گونه ارتباطات جاده ای، ریلی و هوایی وجود دارد بنابراین ورود و خروج به آن آسان است.

در طول زمستان آسمان همیشه پر از ابر است و ژانویه سردترین ماه سال است. در این موقع سال دمای هوا بین -۱۰ تا ۱۰ درجه سانتیگراد (۱۴ و ۴۰ درجه فارنهایت) متغیر است. اگر در فصل زمستان در شهر باشید به بارانی و لباس گرم نیاز پیدا خواهید کرد.

جاذبه های گردشگری فرانکفورت:

برج اصلی فرانکفورت


اگر می خواهید نمای کلی از شهر فرانکفورت را ببینید هیچ جا بهتر از برج اصلی نیست. برای مشاهده شهر از بالا می توانید از آسانسور برج بالا رفته و از بالای برج به شهر نگاهی بیندازید و در کنار آن از غذاهای رستوران داخل برج استفاده کنید. برج اصلی بزرگترین آسمان خراش فرانکفورت نیست اما تنها آسمان خراشی است که قابل استفاده عموم است. رستوران های آن غذاهای بین المللی ارائه می دهند و پنجره های پانورامایی ۸ متری دارند.

خانه گوته


خانه نویسنده بزرگ آلمان یوهان ولفگانگ فون گوته در فرانکفورت قرار دارد. خانه ای که این نویسنده سال های زیادی را در آن سپری کرده و اکنون این خانه و اموال خانوادگی به جا مانده آن تعمیر شده است. گرچه خانه گوته در طی جنگ جهانی دوم تخریب شده بود اما بعدها همه وسایل خانه، نقاشی ها و کتاب های خانواده گوته بازسازی شدند. در آنجا می توانید از میز تحریر گوته دیدن کنید جایی که او “گریه های ورث جوان” را نوشت.

موزه استادل (Stadel)


نزدیک ۲۰۰ سال است که موزه استادل یکی از مشهورترین نهادهای هنری آلمان است با جمعی از اساتید محترم و قدیمی هنر. پنجره هایی در سطح حیاط چمن قرار دارد که از طریق آنها می توان آسمان را دید اما از بیرون داخل مشخص نیست.

تبدیل ارز در فرانکفورت

شما می توانید ارز خود را در بانک ها، فرودگاه، آژانس های مسافرتی و هتل های بزرگ تبدیل کنید. بهتر است پیش از سفر مقداری یورو همراه خود داشته باشید. امروزه بسیاری از گردشگران ارز  را با استفاده از دستگاه های ATM از کارت های اعتباری خود می گیرند. کارت هایی که چنین امکانی را برای شما فراهم می کنند عبارتند از  Maestro, Visa,  MasterCard و Switch .

لباس

آب و هوای اروپا غیرقابل پیش بینی است بنابراین قبل از حرکت وضعیت هوا را چک کنید و خود را برای تغییرات هوا آماده کنید. معمولا گردشگران جوان از شلوار جین، تیشرت، سوییشرت استفاده می کنند اما برای مواقعی که هوا سردتر می شود نیز با خود کت به همراه می آورند. در طول روز شاید هوا خیلی سرد نشود اما در شب بسیار سرد و یخ می شود.

توصیه های بیشتر

قوانین ویزا و روادید (ارز و گمرک) مدام تغییر می کنند. برای اطلاع از آخرین اخبار به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری آلمان مراجعه کنید. افرادی که مستقیما به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر می کنند یا از آنها خارج می شوند و بیش از ۱۰ هزار یورو همراه خود دارند ( یا معادل همین قیمت به ارز کشور خودشان) باید مبلغ خود را در مبادی ورود یا خروج اتحادیه اروپا اطلاع دهند. باید اعتبار پاسپورت شما تا ۶ ماه بعد از تاریخ بازگشت که برنامه ریزی کرده اید باشد. سعی کنید یک عکس از آخرین پاسپورت همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به جای پاسپورت اصلی از آن استفاده کنید.

 

گردآوری شده توسط: بخش گردشگری سایت پرمطلب

www.pormatlab.com

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا