اطلاعات عمومی

چند نکته کوتاه قبل از سفر به ژاپن

پرمطلب: گردشگری #ژاپن چشم‌انداز خوبی برای آینده دارد: جاذبه‌هایی چون هتل‌های کپسولی، شکلات‌های کیت کت با طعم واسابی (گیاهی که در ژاپن می‌روید)، و سبک جدیدی از انیمیشن که جهان با آغوش باز پذیرای آن خواهد بود. به طور خلاصه ۸ دلیل برای سفر به این کشور در ادامه ارائه شده‌است:

استفاده حداکثری از زمان می‌کنید

بهترین زمان برای آنکه از تمام دیدنی‌های این کشور دیدن کنید و لذت ببرید بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر و بین مارس و مه است. در این ماه‌ها بارندگی‌ها کم است، آسمان صاف است و دمای هوا معتدل است. بهترین زمان برای خرید و حمام آفتاب است. ماه‌های مارس تا مه نیز بهترین زمان برای لذت بردن از شکوفه‌های گیلاس است.

دوباره متولد می‌شوید

این شانس را دارید که بفهمید زنده زنده به خاک سپرده شدن چگونه است!! برای چنین تجربه منحصر به فردی به Ibusuki جزیره جنوبی کوشو (Kushu) بروید. ماسه‌های آتشفشانی در این روستای ساحلی به واسطه فعالیت‌های زمین گرمایی هنوز گرم است. لباس نازکی می‌پوشید و در گودال کم عمقی دراز می‌کشید و روی شما با ماسه‌ها پوشیده می‌شود. روی شما چنان با ماسه‌ها پوشیده می‌شود که نمی‌توانید عضلات خود را تکان دهید. گرمای ماسه‌ها به شما منتقل می‌شود و پس از آنکه ماسه‌ها را از روی بدن پاک می‌کنید، متوجه می‌شوید نیمی از وزن خود را به واسطه تعریق از دست داده‌اید.

تجربه غذاهای ژاپنی با خوراکی‌هایی از طبیعت

چند نکته کوتاه قبل از سفر به ژاپن

اگر دوست دارید مزه‌ها، بوها و غذاهای مختلف را تجربه کنید، ژاپن گزینه مناسبی برای شماست. غذای سنتی ژاپن واشوکا (washoka) است که همراه با برنج و سوپ میسو (miso) سرو می‌شود. محصولات فصلی نقش مهمی در غذاهای ژاپنی ایفا می‌کنند. برای داشتن یک تجربه هیجان‌انگیز، نودل Wanko Soba را سفارش دهید. این نودل‌های کوچک در کاسه‌ای کوچک سرو می‌شوند و رایج است که باید تعداد زیادی کاسه را تا انتها بخورید. به محض آنکه کاسه شما تمام می‌شود، پیشخدمت کاسه جدیدی می‌آورد. تنها راه جلوگیری از این کار این است که روی کاسه را با دست بپوشانید.

از کشتی سومی (Sumo ) تا بیس‌بال

برای آشنایی بیشتر با ژاپن باید هر دوی این مسابقات را تماشا کنید، هم کشتی سومو و هم مسابقه بیس‌بال. فرهنگ ژاپن هم عناصر سنتی را در خود دارد و هم جامعه سعی کرده این سنت را با شیوه‌های مدرن زندگی درهم آمیزد. با دیدن هر دو نوع ورزش‌ها می‌توانید ترکیب این سنت و مدرنیته در ژاپن را ببینید. شما با سنت ژاپن آشنا می‌شوید و می‌بینید مردم ژاپن چگونه این بازی مدرن را مطابق با فرهنگ خود تغییر داده‌اند.

قدم زدن در باغ ژاپنی

چند نکته کوتاه قبل از سفر به ژاپن

باغ ژاپنی در سرتاسر ژاپن قابل مشاهده است. کیوتو به عنوان شهری با جذاب‌ترین باغ‌ها شهرت یافته‌است. این باغ‌های سنتی با ذهن زیبایی‌شناسانه ژاپنی طراحی شده‌است، فاقد هر گونه تزئینات مصنوعی است و تا حد زیادی چشم‌انداز طبیعی را برجسته می‌سازد. کیوتو به باغ پوشیده شده از خزه معروف است که تاریخ آن به ۱۳۳۹ برمی‌گردد. به باغ Kenroku-en در کانازاوا بروید و از زیبایی فوق‌العاده موزه هنر آداچی لذت ببرید.

بهشت اسکی‌بازها

از کوه‌های ناگانو تا ارتفاعات پوشیده از برف Niesko در هوکایدو (Hokkaido)، ژاپن جاذبه‌های بسیاری برای عاشقان اسکی روی برف دارد. اسکی‌بازها تجربه دلپذیری از اسکی و اسنوبرد را در کنار لذت بردن از غذاهای گرم و خوشمزه خواهند داشت.

آشنایی با بودائیسم

در ژاپن شانس آشنایی با فرهنگ و مذهب بودا را خواهید داشت. می‌توانید از کوه کویا (Koya) یا معبد Zenko-ji که از معابد بودائیسم است دیدن کنید. از غذاهای گیاهی لذت ببرید و با حضور در عبادت صبحگاهی بودائی‌ها، زندگی بودائی‌ها را تجربه کنید.

بازدید از قصرهای منحصر به فرد ژاپنی

گرچه بسیاری از این کاخ‌ها بازسازی شده‌اند اما بازدید از کاخ‌هایی که در طول قرن‌ها باقی مانده‌اند از جمله کاخ معروف هیمجی (Himeji) و کاخ ماتسوموتو (Matsumoto) بسیار ارزشمند است. باید حتما از معماری کاخ‌ها و سیستم دفاعی پیشرفته آن دیدن کنید.

 

گردآوری شده توسط: بخش گردشگری سایت پرمطلب

www.pormatlab.com

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا