سلامتی و زیبایی در نوجوانی

برای داشتن زیبایی و سلامتی با چند راهنمایی مفید در خدمت شما عزیزان هستیم.

پرمطلب: بسیاری از ما از مشکلات پوستی مانند جوش و آکنه رنج می بریم و حفظ سلامت و زیبایی می تواند در طول سال های نوجوانی بسیار دشوار باشد.

اگر چه هر نوجوان به طور طبیعی در بدن و نوع پوست متفاوت است، اما بسیاری از راهنمایی های زیبایی نوجوانان برای همه قابل استفاده اند – و با پیروی از این راهنمایی شما می توانید دریابید که سطح انرژی و ظاهر فیزیکی می تواند به طور قابل توجهی بهبود یابد.

سلامتی و زیبایی در نوجوانی
سلامتی و زیبایی در نوجوانی

نکات زیبایی نوجوانی
بهترین برنامه برای زیبایی در نوجوانی چیست؟ اولین مسئله مهم این است که به خاطر داشته باشید یک رژیم غذاییسالم و متعادل و انجام ورزش به منظور بهبود استقامت و افزایش سطح انرژی و رسیدن به یک پوست عالی حیاتی هستند.
بسیار مهم است که مقدار زیادی میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، از خوردن غذاهای پر کالری و تنقلات تا جایی که امکان دارد اجتناب کنید و آب زیاد بخورید. شما ممکن است از تغییر بزرگی که رژیم غذایی کوچک می گذارد شگفت زده  شوید ، تنها با اضافه کردن کمی میوه به رژیم غذایی خود و قطع کردن مصرف نوشابه و دیگر غذاهای «منفی» (یعنی غذاهایی که شامل ویتامین ها یا مواد معدنی است که به بدن کمک  نمی کند ) می توانید یک قدم بلند در جهت اصلاح سبک زندگی نوجوانی بردارید.
شما لازم نیست کار خیلی سختی انجام بدهید، فقط سعی کنید یک تغییر کوچک در رژیم غذایی روزانه خود ایجاد کنید و به مرور زمان شما تفاوت را خواهید دید.

سعی کنید بیشتر ورزش کنید
ورزش نیز برای حفظ یک بدن و پوست عالی ضروری است. باز هم، فقط چند تغییر کوچک در هر روز می تواند به بهبود استقامت و افزایش سطح انرژی منجر شود، برای مثال، سعی کنید به جای استفاده از اتوبوس و تاکسی پیاده روی یادوچرخه سواری کنید، با گذشت زمان شما سالم تر خواهید شد حتی باعث کاهش وزن نیز می شود  و در دراز مدت تفاوت ها معلوم خواهد شد.
با گذشت زمان، شما در میابید که ورزش می تواند برای حفظ درخشش و سلامت پوست به شما کمک کند و مشکلاتی از قبیل لکه ها و حتی آکنه را می توان با ورزش کردن به طور منظم بهبود داد. سعی نکنید در ورزش بیش از حد زیاده روی کنید، به خصوص اگر شما قبل از این تمرین نداشته اید، گاهی اوقات پیاده روی می تواند به اندازه برنامه های ورزش سخت تر مفید باشد.

رژیم زیبایی؟
بسیاری از نوجوانان از مشکلات پوستی مانند جوش و یا آکنه رنج می برند، که عمدتا به دلیل تغییر در هورمون ها است. اگرچه اغلب از ایجاد آکنه و جوش نوجوانی نمی توان جلوگیری کرد ولی با استفاده از یک روش زیبایی معمول شما می توانید ظاهر پوست خود را بهبود ببخشید و از جوش های بیشتر جلوگیری کنید.
پیدا کردن یک کرم یا لوسیون مناسب برای پوست یک نوجوان بسیار مهم است . اگر شما لکه، جوش یا آکنه دارید، از صابون های سنگین و کرم های طبیعی و محصولات مراقبت از پوست معمولی دوری کنید. سعی کنید برنامه ساده روزمره خود را حفظ کنید و برای دستیابی به نتایج به بهترین شکل ممکن هر روز به آن پایبند باشید.

بسیاری از نوجوانان به اشتباه جوش های خود را دست کاری میکنند. اما برای انجام دادن این کار هرگز وسوسه نشوید! دستکاری مداوم جوش های صورت می تواند در نهایت باعث صدمه زدن به پوست و زخم دائمی می شود.
در صورت امکان، از یک محصول مناسب برای از بین بردن جوش استفاده کنید. اگر شما دارای آکنه و جوش های زیاد هستید برای گرفتن مشاوره در مورد دارو به پزشک مراجعه کنید. با دنبال کردن نکات بالا به راحتی می توان زیبایی پوست خود را به دست آورد و احساس خوبی در مورد خود داشته باشید.

منبع : آلامتو

 

www.pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن