کاکتوس

 • درخت پیتاهایا

  درخت پیتاهایا

  پیتاهایا گونه ای از خانواده کاکتوس ها است که بومی نواحی شمالی آمریکای جنوبی می باشد. این گیاهان در سطح تجاری به دلیل تولید میوه های زرد رنگشان کشت می شوند. علاوه بر این به دلیل رونده بودن و تولید گل هایی بزرگتر از سایر کاکتوس ها، از نظر زینتی نیز بسیار حائز اهمیت هستند.

  ادامه مطلب >>
 • گیاه ابرون کبیر

  گیاه ابرون کبیر

  از این گیاه به عنوان یک گیاه زینتی استفاده می شود. برگ ها همیشه شاداب هستند و نوک برگ ها می تواند به رنگ بنفش، قرمز، قهوه ای و زرد باشد. برگ ها به صورت روزت قرار می گیرند و گل ها بر روی ساقه به وجود می آیند و بسته رقم گیاه می توانند به رنگ های صورتی ، قرمز و یا بنفش باشند.

  ادامه مطلب >>
 • گیاه آگاو امریکانا

  گیاه آگاو امریکانا

  آگاو امریکانا گیاه خنجری را در مناطق حاره میتوان اغلب در پارکها و باغها دید ولی در نیمکره شمالی آنر ا تنها در تابستان میشود در خارج از اطاق نگهداری کرد. گیاه خنجری پس از مدت بسیار طولانی گل میدهد و به خاطر این مطلب به آن گیاه century plant گفته میشود به هنگام ظهور گل ، ساقه گیاه تا حد قابل توجهی بلند میشود

  ادامه مطلب >>
 • گیاهشناسی آلوورا

  گیاهشناسی آلوورا

  آلوورا یا صبر زرد(شاخ بزی) گیاهی است علفی و چند ساله با برگ‌های ضخیم، گوشتی و دراز. حاشیه‌ برگ‌های آن کمی پیچ و خم‌دار و دارای تیغ است. گل‌های آن‌ به‌صورت خوشه‌ای زیبا در انتهای محور ساقه گل‌دار و به رنگ سبز مایل به زرد قرار دارند.

  ادامه مطلب >>
 • کاکتوس‌های آبی

  کاکتوس‌های آبی

  شرایط رشد میتواند شرایط آبی رنگ شدن کاکتوسها را تغییر دهد و همچنین اگر رشد کاکتوس در نور اندک و ناکافی ادامه یابد رنگ آبی کاکتوسها از دست رفته و سبز میشوند. و در صورت خوگرفتن به شرایط آب و هوایی و دریافت نور کافی مجدد ظاهر آبی رنگ درخشنده خود را باز میابند

  ادامه مطلب >>
 • کاکتوس آناناسی

  کاکتوس آناناسی

  گیاهان خانواده افوربیا یا فرفیون، گیاهانی به اشکال مختلف علفی، بوته مانند یا درختچه مانند و حتی به صورت درختان بزرگ و شامل ۳۰۰ جنس و متجاوز از ۸۰۰۰ گونه اند و به وضع پراکنده در غالب نواحی کره زمین به استثنای مناطق قطبی و قلل کوهستان های مرتفع وجود دارند.

  ادامه مطلب >>
 • کاکتوس پاکی سرئوس

  کاکتوس پاکی سرئوس

  رنگ خارها خاکستری که گاهی در قسمت راسی سیاه رنگ اند.گل های زنگی شکل یا گاهی قیفی شکل به بلندی ۴ تا ۱۰ سانتی متر در طیف رنگ سفید و زرد و سبز مایل به قهوه ای در بهار و اوایل تابستان ،شب هنگام شکوفا می شوند.میوه دارای خارهای سرخ تا زرد طلایی می باشند.

  ادامه مطلب >>
 • گیاه اشوریا

  گیاه اشوریا

  اشوریا در خانواده سدوم ها (کراسولاسه) و بومی مکزیک میباشد. این گیاه دارای برگ های حلقه ای ضخیم و مارپیچی به رنگ قرمز روشن و ارغوانی است. Mauna Loa یک آتشفشان فعال در جزیره هاوایی است. این گیاه از آنجا که شبیه یک مینی آتشفشان است، اینور نامیده میشود.

  ادامه مطلب >>
 • کاکتوس ژیمنو کالیسیم

  کاکتوس ژیمنو کالیسیم

  ژیمنوکالیسیم گیاهی بدون کلروفیل است که به راحتی می روید، ولی به علت عدم انجام عمل فتوسنتز، این گیاه در انتهای دوران نهالی می میرد مگر اینکه بر روی یکی دیگر از کاکتوس های با کلروفیل طبیعی پیوند زده شود.

  ادامه مطلب >>
 • کاکتوس ارکیدی دندانه دار

  کاکتوس ارکیدی دندانه دار

  ساقه ها مسطح بوده و دارای ۶۰ سانتی متر طول و ۶_۱۰ سانتی متر عرض و سفت و نسبتا شاداب . برگ نیزه ای بلند و خطی ، حاشیه های عمیق تری دارند یا دندانه دندانه درشت اپیدرم سبز یا تقریبا مایل به سبز خاکستری و صاف است .

  ادامه مطلب >>
دکمه بازگشت به بالا