کاکتوس

 • Photo of درخت پیتاهایا

  درخت پیتاهایا

  پیتاهایا گونه ای از خانواده کاکتوس ها است که بومی نواحی شمالی آمریکای جنوبی می باشد. این گیاهان در سطح تجاری به دلیل تولید میوه های زرد رنگشان کشت می شوند. علاوه بر این به دلیل رونده بودن و تولید گل هایی بزرگتر از سایر کاکتوس ها، از نظر زینتی نیز بسیار حائز اهمیت هستند.

  ادامه »
 • Photo of گیاه ابرون کبیر

  گیاه ابرون کبیر

  از این گیاه به عنوان یک گیاه زینتی استفاده می شود. برگ ها همیشه شاداب هستند و نوک برگ ها می تواند به رنگ بنفش، قرمز، قهوه ای و زرد باشد. برگ ها به صورت روزت قرار می گیرند و گل ها بر روی ساقه به وجود می آیند و بسته رقم گیاه می توانند به رنگ های صورتی ، قرمز و یا بنفش باشند.

  ادامه »
 • Photo of گیاه آگاو امریکانا

  گیاه آگاو امریکانا

  آگاو امریکانا گیاه خنجری را در مناطق حاره میتوان اغلب در پارکها و باغها دید ولی در نیمکره شمالی آنر ا تنها در تابستان میشود در خارج از اطاق نگهداری کرد. گیاه خنجری پس از مدت بسیار طولانی گل میدهد و به خاطر این مطلب به آن گیاه century plant گفته میشود به هنگام ظهور گل ، ساقه گیاه تا حد قابل توجهی بلند میشود

  ادامه »
 • Photo of گیاهشناسی آلوورا

  گیاهشناسی آلوورا

  آلوورا یا صبر زرد(شاخ بزی) گیاهی است علفی و چند ساله با برگ‌های ضخیم، گوشتی و دراز. حاشیه‌ برگ‌های آن کمی پیچ و خم‌دار و دارای تیغ است. گل‌های آن‌ به‌صورت خوشه‌ای زیبا در انتهای محور ساقه گل‌دار و به رنگ سبز مایل به زرد قرار دارند.

  ادامه »
 • Photo of کاکتوس‌های آبی

  کاکتوس‌های آبی

  شرایط رشد میتواند شرایط آبی رنگ شدن کاکتوسها را تغییر دهد و همچنین اگر رشد کاکتوس در نور اندک و ناکافی ادامه یابد رنگ آبی کاکتوسها از دست رفته و سبز میشوند. و در صورت خوگرفتن به شرایط آب و هوایی و دریافت نور کافی مجدد ظاهر آبی رنگ درخشنده خود را باز میابند

  ادامه »
 • Photo of کاکتوس آناناسی

  کاکتوس آناناسی

  گیاهان خانواده افوربیا یا فرفیون، گیاهانی به اشکال مختلف علفی، بوته مانند یا درختچه مانند و حتی به صورت درختان بزرگ و شامل ۳۰۰ جنس و متجاوز از ۸۰۰۰ گونه اند و به وضع پراکنده در غالب نواحی کره زمین به استثنای مناطق قطبی و قلل کوهستان های مرتفع وجود دارند.

  ادامه »
 • Photo of کاکتوس پاکی سرئوس

  کاکتوس پاکی سرئوس

  رنگ خارها خاکستری که گاهی در قسمت راسی سیاه رنگ اند.گل های زنگی شکل یا گاهی قیفی شکل به بلندی ۴ تا ۱۰ سانتی متر در طیف رنگ سفید و زرد و سبز مایل به قهوه ای در بهار و اوایل تابستان ،شب هنگام شکوفا می شوند.میوه دارای خارهای سرخ تا زرد طلایی می باشند.

  ادامه »
 • Photo of گیاه اشوریا

  گیاه اشوریا

  اشوریا در خانواده سدوم ها (کراسولاسه) و بومی مکزیک میباشد. این گیاه دارای برگ های حلقه ای ضخیم و مارپیچی به رنگ قرمز روشن و ارغوانی است. Mauna Loa یک آتشفشان فعال در جزیره هاوایی است. این گیاه از آنجا که شبیه یک مینی آتشفشان است، اینور نامیده میشود.

  ادامه »
 • Photo of کاکتوس ژیمنو کالیسیم

  کاکتوس ژیمنو کالیسیم

  ژیمنوکالیسیم گیاهی بدون کلروفیل است که به راحتی می روید، ولی به علت عدم انجام عمل فتوسنتز، این گیاه در انتهای دوران نهالی می میرد مگر اینکه بر روی یکی دیگر از کاکتوس های با کلروفیل طبیعی پیوند زده شود.

  ادامه »
 • Photo of کاکتوس ارکیدی دندانه دار

  کاکتوس ارکیدی دندانه دار

  ساقه ها مسطح بوده و دارای ۶۰ سانتی متر طول و ۶_۱۰ سانتی متر عرض و سفت و نسبتا شاداب . برگ نیزه ای بلند و خطی ، حاشیه های عمیق تری دارند یا دندانه دندانه درشت اپیدرم سبز یا تقریبا مایل به سبز خاکستری و صاف است .

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا