خودرو

 • Photo of مروری بر گران‌ترین موتورسیکلت‌های جهان

  مروری بر گران‌ترین موتورسیکلت‌های جهان

  اگرچه ممکن است در حالت کلی این‌گونه تصور شود که، چون موتورسیکلت‌ها، دوچرخ کمتر از خودرو‌ها دارند پس باید ارزان‌تر از آن‌ها باشند، اما در همه‌ی موارد این قانون درست نیست.

  ادامه »
 • Photo of پدال شیفتر چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

  پدال شیفتر چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

   پدال شیفترها قبلاً در خودروهای لوکس و پرفورمنس دیده می‌شدند اما این روزها خودروهای عادی‌تری چون فورد اسکیپ و حتی مینی‌ون هوندا اودیسه نیز دارای این پدال‌ها می‌باشند.

  ادامه »
 • Photo of چگونه خطرات رانندگی در شب رانندگی را پایین بیاوریم

  چگونه خطرات رانندگی در شب رانندگی را پایین بیاوریم

  هیچ دلیلی بر اثبات خطرناک بودن رانندگی شبانه وجود ندارد و تنها با رعایت چند نکته می‌توان به آسانی در شب رانندگی کرد. در ادامه با پرمطلب همراه باشید تا شما را با نکته‌های لازم برای رانندگی در شب آشنا کنیم.

  ادامه »
 • Photo of کم کردن ارتفاع با بریدن فنرها، یک ایده بسیار بد!

  کم کردن ارتفاع با بریدن فنرها، یک ایده بسیار بد!

  تقریباً کم کردن ارتفاع هر خودرویی باعث زیباتر شدن ظاهر آن می‌شود. البته برخی روش‌های اشتباه برای کاهش ارتفاع خودروها وجود دارد. بریدن فنرها بدترین روش ممکن است.

  ادامه »
 • Photo of طریقه صحیح استفاده از جک اتومبیل

  طریقه صحیح استفاده از جک اتومبیل

  جک به عنوان یک پایه عمل کرده و ماشین را به راحتی از سطح زمین بلند می‌کند فقط هنگام استفاده از جک دقت کنید که آن را بر روی بدنه ماشین قرار دهید و حتما از سفت بودن و پایداری آن مطمئن شوید. در ادامه با پرمطلب همراه باشید تا طرز صحیح استفاده از جک ماشین را یاد بگیرید.

  ادامه »
 • Photo of زوایای حمله و فرار در آفرود به چه معناست؟

  زوایای حمله و فرار در آفرود به چه معناست؟

  به زبان ساده، زاویه‌های حمله و فرار نشان دهنده توانایی خودرو در عبور از موانع بدون برخورد سپرها با آن‌ها می‌باشد.

  ادامه »
 • Photo of خودروی خود را چگونه آماده زمستان کنیم؟

  خودروی خود را چگونه آماده زمستان کنیم؟

  هرچند که از دیرهنگام کشور ما ایران آب‌وهوایی عموماً گرم و خشک را پذیر بوده و جز در بخش‌هایی از شمال، شمال غربی و غرب کشور، زمستان دیگر استان‌ها بی‌شباهت به خرماپزان تابستان نیست. اما به‌رسم هرسال، برای ساکنان این نقاط و کسانی که قصد سفر به آنجا را دارند، بهتر آن‌که به یادآوری نکاتی برای مسلح کردن خودرو در برابر هوای سرد بپردازیم.

  ادامه »
 • Photo of با قابل‌اعتمادترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹ آشنا شوید – برترینها

  با قابل‌اعتمادترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹ آشنا شوید – برترینها

  موسسه «J.D. Power» با توجه به تعداد فراخوان‌ها و نظرات مصرف‌کنندگان گوناگون، لیستی از قابل اعتمادترین شاسی بلند‌های موجود در بازار را معرفی کرده است. ما در ادامه از داده‌های «J.D. Power» استفاده کرده و ۱۰ اتومبیل قابل اعتماد جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

  ادامه »
 • Photo of با سلاطین خودروساز آمریکایی آشنا شوید

  با سلاطین خودروساز آمریکایی آشنا شوید

  کاری به خوب و بد بودن سیاست‌های آمریکا نداریم، اما وقتی صحبت از صنعت خودروسازی به‌میان می‌آید انصافاً باید اعتراف کنیم که خودروسازان آمریکایی آوازه‌ای پرافتخار در ساخت خودرو دارند و به لحاظ تاریخچه ساخت خودرو نیز آمریکا یکی از قدیمی‌ترین کشور‌های خودروساز به‌حساب می‌آید.

  ادامه »
 • Photo of اتومبیل‌های کلاسیک و طراحی‌های خنده‌دار

  اتومبیل‌های کلاسیک و طراحی‌های خنده‌دار

  برخی از اتومبیل‌های کلاسیک طراحی‌های خنده‌داری دارند و کمتر کسی گمان می‌کرد که این اتومبیل‌های جالب و عجیب، الهام بخش طراحان امروزی، برای ساخت و توسعه اتومبیل‌های جدید باشند.

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا