خودرو

 • مروری بر گران‌ترین موتورسیکلت‌های جهان

  اگرچه ممکن است در حالت کلی این‌گونه تصور شود که، چون موتورسیکلت‌ها، دوچرخ کمتر از خودرو‌ها دارند پس باید ارزان‌تر از آن‌ها باشند، اما در همه‌ی موارد این قانون درست نیست.

  ادامه »
 • پدال شیفتر چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

   پدال شیفترها قبلاً در خودروهای لوکس و پرفورمنس دیده می‌شدند اما این روزها خودروهای عادی‌تری چون فورد اسکیپ و حتی مینی‌ون هوندا اودیسه نیز دارای این پدال‌ها می‌باشند.

  ادامه »
 • چگونه خطرات رانندگی در شب رانندگی را پایین بیاوریم

  هیچ دلیلی بر اثبات خطرناک بودن رانندگی شبانه وجود ندارد و تنها با رعایت چند نکته می‌توان به آسانی در شب رانندگی کرد. در ادامه با پرمطلب همراه باشید تا شما را با نکته‌های لازم برای رانندگی در شب آشنا کنیم.

  ادامه »
 • کم کردن ارتفاع با بریدن فنرها، یک ایده بسیار بد!

  تقریباً کم کردن ارتفاع هر خودرویی باعث زیباتر شدن ظاهر آن می‌شود. البته برخی روش‌های اشتباه برای کاهش ارتفاع خودروها وجود دارد. بریدن فنرها بدترین روش ممکن است.

  ادامه »
 • طریقه صحیح استفاده از جک اتومبیل

  جک به عنوان یک پایه عمل کرده و ماشین را به راحتی از سطح زمین بلند می‌کند فقط هنگام استفاده از جک دقت کنید که آن را بر روی بدنه ماشین قرار دهید و حتما از سفت بودن و پایداری آن مطمئن شوید. در ادامه با پرمطلب همراه باشید تا طرز صحیح استفاده از جک ماشین را یاد بگیرید.

  ادامه »
 • زوایای حمله و فرار در آفرود به چه معناست؟

  به زبان ساده، زاویه‌های حمله و فرار نشان دهنده توانایی خودرو در عبور از موانع بدون برخورد سپرها با آن‌ها می‌باشد.

  ادامه »
 • خودروی خود را چگونه آماده زمستان کنیم؟

  هرچند که از دیرهنگام کشور ما ایران آب‌وهوایی عموماً گرم و خشک را پذیر بوده و جز در بخش‌هایی از شمال، شمال غربی و غرب کشور، زمستان دیگر استان‌ها بی‌شباهت به خرماپزان تابستان نیست. اما به‌رسم هرسال، برای ساکنان این نقاط و کسانی که قصد سفر به آنجا را دارند، بهتر آن‌که به یادآوری نکاتی برای مسلح کردن خودرو در برابر هوای سرد بپردازیم.

  ادامه »
 • با قابل‌اعتمادترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹ آشنا شوید – برترینها

  موسسه «J.D. Power» با توجه به تعداد فراخوان‌ها و نظرات مصرف‌کنندگان گوناگون، لیستی از قابل اعتمادترین شاسی بلند‌های موجود در بازار را معرفی کرده است. ما در ادامه از داده‌های «J.D. Power» استفاده کرده و ۱۰ اتومبیل قابل اعتماد جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

  ادامه »
 • با سلاطین خودروساز آمریکایی آشنا شوید

  کاری به خوب و بد بودن سیاست‌های آمریکا نداریم، اما وقتی صحبت از صنعت خودروسازی به‌میان می‌آید انصافاً باید اعتراف کنیم که خودروسازان آمریکایی آوازه‌ای پرافتخار در ساخت خودرو دارند و به لحاظ تاریخچه ساخت خودرو نیز آمریکا یکی از قدیمی‌ترین کشور‌های خودروساز به‌حساب می‌آید.

  ادامه »
 • اتومبیل‌های کلاسیک و طراحی‌های خنده‌دار

  برخی از اتومبیل‌های کلاسیک طراحی‌های خنده‌داری دارند و کمتر کسی گمان می‌کرد که این اتومبیل‌های جالب و عجیب، الهام بخش طراحان امروزی، برای ساخت و توسعه اتومبیل‌های جدید باشند.

  ادامه »
دکمه بازگشت به بالا