گیاه ارکیده دندروبیوم

گیاه ارکیده دندروبیوم با نام علمی DENDROBIUM NOBILE از خانواده ثعلبیان ORCHIDACEAE و بومی مناطق جنوب شرقی آسیا و هیمالیا می‌باشد.

حداکثر بلندی این گیاه ۷۵سانتیمتر است. برگ ها ۱۰سانتیمتر طول دارد و خزان پذیر است. قطر گل های آن ۷/۵سانتیمتر است و روی ساقه های کوتاه در محل گره ریزوم های متورم گیاه تولید می شوند.
زمان گلدهی این گیاه اواخر زمستان و یا اوایل بهار است.


در فصل زمستان ، خوشه های کوچک از گل های معطر و زیبا در مکان های مختلف بر روی هر ساقه ظاهر می شود.
به علت رشد جوانه ها در پاییز و شکوفه ها در زمستان این گیاه نیاز به ریکاوری در بهار و تابستان دارد. آنها نور کم (نور غیر مستقیم خوب است) ، مقدار زیادی آب و کود به طور منظم در طول این فصل هانیاز دارند . بسته به اندازه گلدان و درجه حرارت ،ممکن است هر روز نیاز به آب داشته باشند.

 

آنها باید در صبح سیراب شوند(ترجیحا با آب مقطر یا آب باران). انتقال گیاهان به نقطه روشن و کاهش آبیاری به یک بار در هفته ، فقط به اندازه کافی در پاییز به حفظ گیاهان از پوسیدگی کمک می کند.آبدهی بیش از اندازه مشکلات ایجاد قارچ و فاسد شدگی را موجب می شود. برای جوانه زنی اختلاف دمای -۱۰درجه بین روز و شب لازم است.برای این کار می توان از یخچال و کولر هم استفاده کرد. هنگام دیده شدن گل ها میزان آبدهی باید به هر سه یا پنج روز افزایش یابد. اارکیده ها به جای محدود بیشتر علاقه دارند به همین علت هر دو سال یکبار گلدانشان را کمی بزرگتر کنید.
این گونه از ارکیده حاوی مواد ضد سرطان است.

این گیاه یکی از ۵۰ سبزی اساسی مورد استفاده در طب سنتی چینی است.
تکثیر این گیاه از طریق کاشت قطعات ریزوم متورم در بهار عملی است.

 

شرایط خاک و محیط : خاک شنی با زهکشی خوب و phاسیدی یا خنثی
۲۵ درجه سانتیگراد, مرطوب سازگار با نور کم

 

گردآوری شده توسط: سایت پر‌مطلب > گیاهان > گیاهان آپارتمانی

pormatlab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هجده =

دکمه بازگشت به بالا