کتاب

کتاب بصائر الدرجات فى فضائل آل محمد

این کتاب نوشته محمد بن حسن صفار( م ۲۹۰ ق) از علماى شیعه امامیه و صحابى امام حسن عسکرىعلیه‌السلام است که درباره شناخت ائمه و خصوصیات امام نوشته شده است

ادامه »

ترجمه کتاب صحیفه الامام الرضا علیه السلام‏

صحیفه الامام الرضا علیه السلام که توسط کنگره جهانى امام رضا گردآورى شده است، به دست آقاى علاءالدین حجازى به فارسى ترجمه گشته است.

ادامه »

کتاب الصحیفه السجادیه

الصحیفه السجادیه ، این کتاب شریف، مجموعه دعاهایى است که امام زین العابدین علیه السلام انشا فرموده‌‏اند و امام محمد باقر علیه السلام فرزند بزرگوارشان آن‏ها را نوشته‌‏اند و امام جعفر صادق علیه السلام نیز در مجلس حاضر بوده و آنها را می‏شنیده است.

ادامه »

کتاب ترجمه مصباح الشریعه – حسن مصطفوى

معرفی و بررسی ترجمه کتاب مصباح الشریعه و مفتاح الحقیقه توسط آقاى حسن مصطفوى به فارسى

ادامه »

کتاب صحیفه سجادیه با ترجمه و شرح فیض الاسلام‏

معرفی کتاب گران‏سنگ  الصحیفه السجادیه  (حاوى دعاهاى حضرت امام سجادعلیه‌السلام ) با ترجمه و شرح مختصر سید على نقى فیض الاسلام

ادامه »

کتاب تفسیر فرات الکوفی‏

تفسیر فرات الکوفی‏ اثر ابو القاسم، ابراهیم بن فرات بن ابراهیم کوفى( زنده در سال ۳۰۷ ق) مى باشد که در موضوع تفسیر قرآن بر اساس روایات و اخبار غالبا شیعى به زبان عربى منتشر شده است.

ادامه »

کتاب قرب الاسناد

قرب الإسناد تألیف عبدالله بن جعفر حمیرى از علماى شیعه قرن( قمرى). این کتاب حدیث دارد. در این مجموعه، احادیثى که با واسطه کمترى از معصوم نقل شده و سلسله سند کوتاه‏ترى دارند، نقل شده است.

ادامه »

کتاب تاریخ سیاسى صدر اسلام‏

کتاب تاریخ سیاسى صدر اسلام، ترجمه کتاب سلیم بن قیس است که پیرامون تاریخ سیاسى اسلام نوشته شده است. کار این ترجمه توسط آقاى محمودرضا افتخارزاده صورت پذیرفته است.

ادامه »

کتاب صحیفه سجادیه با ترجمه فارسی آیتى‏

معرفی و بررسی ترجمه فارسى کتاب شریف صحیفه سجادیه امام زین العابدین علیه‌السلام است که به قلم عبدالمحمد آیتى نگاشته شده است.

ادامه »

کتاب پیکار صفین

پیکار صفین ترجمه کتاب« وقعه صفین»، نوشته نصر بن مزاحم ( ۲۱۲ ق)، با تحقیق محمد هارون عبد السلام است که توسط پرویز اتابکى، به فارسى روان و سلیس، ترجمه شده است.

ادامه »
دکمه بازگشت به بالا