خطرات استفاده از اسید در چاه فاضلاب

مجله اینترنتی پرمطلب: محلول های اسیدی لوله بازکنی که با ریختن آن در لوله فاضلاب، در بسیاری از موارد مشکلات گرفتگی را رفع می کند. در حالی که این کار خطراتی نیز به دنبال دارد که افراد از آن مطلع نیستند. در این مطلب خطرات ریختن محلول لوله بازکنی در لوله و چاه فاضلاب را برای شما بیان می‌کنیم.

خطرات استفاده از اسید در چاه فاضلاب

می دانیم که یکی از روش های پرکاربرد و البته موثر جهت رفع گرفتگی لوله ها، استفاده از محلول های لوله بازکنی است. این محلول ها به خاطر خاصیت اسیدی و شیمیایی که دارند، در زمان تماس با گرفتگی ها باعث از بین رفتن آنها می شوند. در حقیقت خاصیت اسیدی این محلول ها گرفتگی لوله را باز می کند. اما باید گفت که محلول ها تنها گرفتگی لوله را رفع نمی کنند و به لوله نیز آسیب می رسانند.

محلول ها زمانی که در تماس با لوله قرار می گیرند دیواره آن را می سایند و در آن خوردگی ایجاد می کنند. خاصیت اسیدی این محلول ها باعث می شود چنین اتفاقی رخ دهد. به همین دلیل اگر به دفعات از این محلول ها در لوله استفاده کنید ممکن است پس از مدتی شاهد از بین رفتن لوله و پوسیدگی آن شوید که نتیجه آن نشت آب از لوله خواهد بود.

به غیر از این مورد، محلول های شیمیایی خطرات جسمی برای انسان ایجاد می کنند و در صورت تماس با پوست و صورت انسان باعث ایجاد مشکلات پوستی و تنفسی می شوند. این نکته بسیار مهم است و به همین دلیل توصیه می شود که به هیچ وجه محلول های لوله بازکنی را در اختیار کودکان قرار ندهید. حتی فرد لوله بازکن نیز هنگام کار با محلول باید دقت داشته باشد و از تماس با آن و بوییدن آن خودداری کند.

در اخبار حوادث موارد بسیاری وجود دارد که فرد پس از تنفس گاز ایجاد شده از محلول، تماس با آن یا خوردن آن توسط کودک مشکلات جبران ناپذیری برای او ایجاد شده است. اگر قصد استفاده از محلول های اسیدی را دارید توجه کنید که این محلول ها در کنار خواص فراوان، مضرات فراوان و خطرات فراوانی دارند که باید به آن توجه کافی داشت.

نکته دیگر استفاده از اسید غیرلوله بازکنی است که برخی تصور می کنند با ریختن آن در لوله فاضلاب می توانند لوله را به خوبی شسته و گرفتگی آن را رفع کنند. در حالی که این کار اشتباه است و بسیار گفته می شود که از ریختن اسید در لوله فاضلاب و چاه خودداری کنید. چراکه این کار خطرات فراوان و خساراتی جبران ناپذیری ایجاد می کند. کمترین مشکل آن تخریب لوله و سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان است. زیرا اسید یک حلال شیمیایی و بسیار قوی است و باعث خوردگی و از بین رفتن لوله می شود.

در صورتی که مشکل گرفتگی لوله فاظلاب در منزل خود دارید کنید پیشنهاد می کنیم برای حل مشکل از روش های خانگی لوله بازکنی و محلول های غیرشیمیایی این کار استفاده کنید. در غیر این صورت بهتر است با یکی از شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه فعال در شهر خود تماس بگیرید و تا افراد متخصص و سرویس کاران حرفه ای مشکل شما را حل کنند.

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 13 =

دکمه بازگشت به بالا