اطلاعات عمومی

مروری بر گران‌ترین موتورسیکلت‌های جهان

پرمطلب: اگرچه ممکن است در حالت کلی این‌گونه تصور شود که، چون موتورسیکلت‌ها، دوچرخ کمتر از خودرو‌ها دارند پس باید ارزان‌تر از آن‌ها باشند، اما در همه‌ی موارد این قانون درست نیست.

درواقع در جهان، موتورسیکلت‌هایی وجود دارند که نه‌تن‌ها ازلحاظ طراحی و چهره، حالت نامتعارف و جدیدی نسبت به موتور‌های دیگر جهان دارند، بلکه قیمت برخی از آن‌ها نیز تا چند میلیون دلار می‌رسد.

مروری بر گران‌ترین موتورسیکلت‌های جهان

با ما باشید تا با موتورسیکلت‌های گران‌قیمت و البته غیرمتعارفی که در جهان وجود داشته و دارند، آشنا شوید.

 

هیلدبرند و ولف مولر

قیمت:۱۳۰,۰۰۰ دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

اگر کسی در جهان عاشق موتورسیکلت‌های قدیمی و جمع‌کردن مجموعه‌ای از آن‌ها باشد، می‌تواند این موتورسیکلت را که یکی از اولین موتور‌های ساخته‌شده در جهان و متعلق به سال ۱۸۹۴ است، خریداری کند. این موتور، همچنین اولین خودرویی بود که موتورسیکلت (در زبان آلمانی موتوقاد) نامیده شد.

البته به دلیلی کمیاب بودن و ارزش تاریخی، این موتور هیچ‌گاه به فروش نخواهد رفت و فقط در موزه به نمایش درمی‌آید. تنها در سال ۲۰۱۰ بود که توسط یک نفر و باقیمت ۱۳۱,۲۰۰ دلار به فروش رفت.


آیکون شین

قیمت:۱۶۰,۰۰۰ دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

مهندسان، مکانیک‌ها، خانواده و دوستان زیادی دورهم جمع شدند تا به‌افتخار راننده افسانه‌ای موتورسیکلت، بری شین (Barry Sheene)، این موتورسیکلت را تولید کنند. تنها ۵۲ عدد از این موتور تولید شد. موتوری که از یک قلب تپنده با حجم ۱,۴۰۰ سی‌سی استفاده کرده تا بتواند ۲۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۸۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند.

آیکون شین، در طول بدنه خود، از سخت‌افزار‌هایی استفاده می‌کند که آن را تبدیل به یک موتور مسابقه‌ای تمام‌عیار می‌کند.


ام تی تی تورباین سوپربایک

قیمت:۱۷۵,۰۰۰ دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

اولین مدل‌های این موتور کشیده و قدرتمند، به‌وسیله یک موتور رولز-رویس-آلیسون موسوم به ۲۵۰-c۱۸ که توانایی تولید قدرت فوق‌العاده زیاد ۳۲۰ اسب بخار را داشت، استفاده می‌کردند. پس‌ازآن، این موتور، دارای قلب تپنده ۲۵۰-C۲۰B شد که قدرت استثنائی ۴۲۰ اسب بخار را از طریق یک جعبه‌دنده ۲ سرعته تولید می‌کرد. سرعت نهایی MTT نیز، ۳۶۵ کیلومتر بر ساعت گزارش‌شده است.


NCR M۱۶

قیمت:۲۳۰,۰۰۰ دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

NCR نام یک شرکت تیونینگ ایتالیایی است که در ساخت M۱۶، تمام توان خود را برای بهترین دستاورد خود، به کار بسته‌اند. موتور (Milona ۱۶ (M۱۶، بر پایه نسخه تولید محدود موتور دوکاتی دسموسدیچی موتور جی پی، تولیدشده است.NCR، هم‌چنین در ساخت این ابرموتور جذاب، از تیتانیوم، فیبرکربن و آلومینیوم‌های مخصوص جنگنده برای قطعات محرک و بدنه آن استفاده کرده تا وزن آن را حدود ۳۲.۲ کیلوگرم کاهش داده و به تنها ۱۷۶.۹ کیلوگرم برساند.


Ecosse Titanium سری FE Ti XX

قیمت:۳۰۰,۰۰۰ دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

در سال ۲۰۱۲، این موتور تیتانیومی، باقیمت بسیار بالای ۳۰۰,۰۰۰ دلار، گران‌ترین موتورسیکلت جهان لقب گرفت. اکوس موتو، شرکتی در جنوب کالیفرنیا است که موتور خود را با طراحی جالب و به سبک و سیاق موتور‌های آمریکایی، با سیستم تعلیق دست‌ساز از جنس تیتانیوم، به تولید رسیده است.

جالب است بدانید که قلب تپنده سوپرشارژ FE Ti، بیش از ۲۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. همچنین، تنها ۱۳ دستگاه از موتور ۳۰۰ هزار دلاری، تولید شد.


دوج تاماهوک V۱۰

قیمت:۵۵۰,۰۰۰ دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

موتورسیکلت Tomahawk، طرح مفهومی بود که در سال ۲۰۰۳ و توسط شرکت دوج در موتورشو آمریکای شمالی به نمایش درآمد. بزرگ‌ترین جلب‌توجه این موتور نیز، طراحی بسیار عجیب و استفاده از قلب تپنده ۸.۳ لیتری ۱۰ سیلندر دوج وایپر در آن بود. طبق ادعا‌های شرکت دوج، سرعت این موتورسیکلت یا هرچه که شما نام آن را بگذارید، چیزی حدود ۶۷۶ کیلومتر بر ساعت است.

البته این را هم باید در نظر گرفت که شاید کسی عقل خود را ازدست‌داده باشد که بخواهد پشت همچنین وسیله‌ی عجیب و پرسرعتی برای رانندگی نشسته و بیشتر از نیم میلیون دلار، پول آن را بپردازد.


وینسنت بلک لایتنینگ (رعدوبرق سیاه)

قیمت:۹۲۹,۰۰۰ دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

بریتانیا، در طول تاریخ، نمادین‌ترین موتورسیکلت‌های جهان را تولید کرده و شاید بتوان وینسنت را نمادین‌ترین موتورسیکلت آن‌ها دانست. موتوری که بین سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۵۲ تولید شد. در حال حاضر نیز، اعتقاد بر این است که تنها ۱۹ عدد از این موتور در سراسر جهان، زنده مانده‌اند و در فوریه سال ۲۰۱۸ نیز یکی از آن‌ها را یک خریدار استرالیایی، در یک حراج، باقیمت بسیار بالای ۹۲۹,۰۰۰ دلار خریداری کرد.


پنهد (Panhead) چاپر کاپیتان امریکا

قیمت:۱.۳۵ میلیون دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

در سال ۲۰۰۴، یکی از ۴ موتوری که در فیلم «Easy Rider» سال ۱۹۶۹ به نمایش درآمده بود، در یک حراجی، باقیمت ۱.۳۵ میلیون دلار، به فروش رفت. سه موتور دیگر نیز قبل از انتشار فیلم، به سرقت رفته و قطعات آن‌ها به‌صورت تکی به فروش رفت. پیتر فوندا، شخصی بود که طراحی این موتور را مخصوص این فیلم در آن سال‌ها، انجام داده بود.


Cosmic Starship هارلی دیوید سون

قیمت:۳ میلیون دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

جک آرمسترانگ کسی بوده که طراحی روی این موتور را بدین شکل انجام داده و قیمت این موتور هارلی را به هنردوستان و کسانی که به این‌گونه سبک‌ها علاقه دارند، به عدد خیره‌کننده ۳ میلیون دلار رسانده است. دو واقع، او می‌گوید که سبک طراحی او، روزی مانند سبک کوبیسم یا دیگر سبک‌های نقاشی، به شهرت بیشتری رسیده و از درجه اهمیت بالاتری برخوردار خواهد شد.

جالب است بدانید که قیمت یک هارلی دیویدسون V-Rod مدل ۲۰۱۷، تنها ۱۷,۴۴۹ دلار بوده که تا ۳ میلیون دلار برای این موتور خاص افزایش پیداکرده است.


BMS نمسیس

قیمت:۳ میلیون دلار

نامتعارف ترین و گران ترین موتورسیکلت های جهان!

شرکت BMS Choppers که در فلوریدا آمریکا مستقر است، به ساخت و تولید موتور‌های بسیار عجیب و فوق گران‌قیمت مشهور شده است. این موتور نیز توسط صاحب اصلی آن یعنی سان نمه (San Nehme)، برای وارد شدن به یک رقابت طراحی موتوری سال ۲۰۰۷، تولید شد. موتور ۳.۳۵ متری، چیزی حدود ۳,۰۰۰ ساعت زمان برای تولیدش اختصاص داده‌شده و قیمت نهایی آن برای تولیدکننده نیز بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار بوده است.

 

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا