گیاه پر طاووسی سنبله ای

این گیاه در آب دارای حرکت آهسته میباشد.ر طاووسی سنبله ای از گیاهان غوطه‌ور (مغروق) از جنس میریوفیلوم و خانواده هالوراگاسه Haloragaceae بومی اروپا ، آسیا و شمال آفریقا است. این گیاه در آب دارای حرکت آهسته میباشد. در بین سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۸۰ به عنوان علف هرز و گونه های مهاجم در برخی مناطق آمریکای شمالی معرفی شده است.

پر طاووسی سنبله ای از گیاهان غوطه‌ور (مغروق) از جنس میریوفیلوم و خانواده هالوراگاسه Haloragaceae بومی اروپا ، آسیا و شمال آفریقا است.

در دریاچه ها و یا دیگر مناطق آبی که در آن گیاهان آبزی بومی ندارد ،این گیاه به سرعت می تواند گسترش یابد. گیاهان خانواده Haloragaceae، گیاهانی هستند علفی ، با برگ‌های دارای بریدگی‌های عمیق ، متقابل ، ساده یا منقسم ، بدون گوشواره؛ گل‌های معمولاً یک جنسی ، منظم ، صفر تا ۴ گلبرگ بالائی ، ۲ تا ۴ کاسبرگ بالائی ، ۲ تا ۸ پرچم بالائی ، تخمدان ۲ تا ۴ خانه ، برچهٔ پیوسته ، یک تخمک در هر خانه ، تمکن محوری و میوهٔ فندقه یا شفت.

این گیاهان دارای انتشار جغرافیائی وسیعی هستند. میریوفیلوم از نظر واکنش به شرایط محیطی در تقسیم بندی استراتژی بقاء گرایم (۱۹۷۹) به عنوان گونه رقابتی و مقاوم به تخریب محسوب می شود پر طاووسی سنبله ای به صورت انبوه در تالاب انزلی رشد می کند میریوفیلوم اسپیکاتوم بلند و باریک دارای ساقه هایی تا ۳ متر طول است. و برگ هایی (معمولا بین ۶ تا ۱۲ اینچ ) با انشعاب هایی به طول ۴ تا ۱۳ میلیمتر. گل آن در سنبله ای به طول ۵ تا ۱۵ سانتی متر به صورت عمودی در بالای سطح آب نمایان میشود ، این گل ها به رنگ نارنجی و قرمز کم رنگ ، ۴ تا ۶ میلی متر طول دارند. این گیاه میتواند ۱۲ تا ۲۱ جفت برگچه در هر شاخه داشته باشد.

این گیاه در شرایط محیطی گوناگون به خوبی رشد میکند و گسترش می یابد و استفاده از آن به عنوان گیاه زینتی توصیه نمیشود. پر طاووسی سنبله ای می تواند از رشد ساقه ها شکسته به سرعت زیاد شود و گسترش یابد.

گردآوری شده توسط: مجله اینترنتی پٌر‌مطلب > گیاهان > گیاهان آبزی

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن