گیاه والیزنریا نانا

در این جنس ۶-۱۰ گونه که به طور گسترده ای توزیع شده است وجود دارد که در مناطق سرد رشد نمی کنند.

والیزنریا نانا گونه ای از گیاهان آبزی آب شیرین از جنس Vallisneria و خانواده هیدروکاریتاسه بومی استرالیا است که معمولا به نام علف مارماهی نیز شناخته میشود.
والیزنریا گاهی اوقات با زاگیتاریا اشتباه گرفته می شود.

گیاه والیزنریا نانا
گیاه والیزنریا نانا

این گیاه معمولاً به شکل علفزار بلند در زیر آب است. دارای برگ های خوشه ای و گرد و گل های سفید و میوه کپسول مانند موز است که دارای دانه های ریز بسیاری است.
والیزنریا نانا در زیستگاه طبیعی خود در شمال استرالیا تا ارتفاعی بیش از ۱۵ سانتی متر رشد نمی کند اما در آکواریوم ها معمولاً می تواند تا ۳۰ -۵۰ هم رشد کند بدون شک عواملی مانند نور و مواد مغذی (کوددهی) می تواند در رشد مناسب آنها در آکواریوم موثر بوده باشد. بنابراین استفاده از بستر مغذی و کوددهی و Co2 در رشد این گیاه زیبا بسیار موثر می باشد.

زیستگاه والیزنریا عموماً دریاچه ها ، برکه ها و تالاب ها میباشد و امروزه به عنوان گیاه آکواریومی گسترش یافته و محبوب میباشد.
این گیاه به نور زیادی نیاز ندارد و در محدوده نور متوسط تا روشن رشد مناسبی دارد. بعلاوه به Co2 چندان بالایی هم نیاز ندارد.

گیاه والیزنریا نانا
گیاه والیزنریا نانا

دمای ایده آل رشد این گیاه ۲۰ تا ۲۸ درجه سانتی گراد میباشد و محدوده PH آب این گیاه بین ۶ تا ۸ است و سختی (GH)قابل تحمل این گیاه ۴-۲۰ dh می باشد
گیاه والیزنریا نانا تکثیر سختی ندارد و توسط ریشه ها رونده این فرآیند به آسانی انجام می گیرد.

 

گردآوری شده توسط: مجله اینترنتی پٌر‌مطلب > گیاهان > گیاهان آبزی

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن