گیاه اسپاتی فیلوم آبزی

اسپاتی فیلوم آبزی گیاهی از جنس Spathiphyllum است که در این جنس حدود ۴۰ گونه از گیاهان لپه ای گلدار در خانواده Araceae وجود دارند و همگی بومی مناطق گرمسیر آمریکا و جنوب شرقی آسیا هستند. این گونه های قابل رشد در آب Spathiphyllum معمولا به عنوان نیلوفرهای Spath یا صلح شناخته میشوند.

اسپاتی فیلوم آبزی گیاهی از جنس Spathiphyllum است که در این جنس حدود ۴۰ گونه از گیاهان لپه ای گلدار در خانواده Araceae وجود دارند و همگی بومی مناطق گرمسیر آمریکا و جنوب شرقی آسیا هستند. این گونه های قابل رشد در آب Spathiphyllum معمولا به عنوان نیلوفرهای Spath یا صلح شناخته میشوند. آنها گیاهانی همیشه سبز چند ساله با برگ های بزرگ به طول ۱۲ تا ۶۵ سانتی متر و ۳ تا ۲۵ سانتی متر عرض هستند و میتوانند در شرایط مناسب گل هایی گل به اندازه ۱۰ تا ۳۰ سانتی متر بلندی به رنگ ، سفید، زرد ، و یا مایل به سبز تولید کنند.

گونه Spathiphyllum Tasson که گونه ای قابل زندگی در آب میباشد به نام شمشیر برزیل (Brazilian Sword) نیز نامیده میشود و یک گیاه روزت، از مناطق گرمسیری آمریکا می باشد و میتواند به ارتفاع ۱۶ اینچ برسد. دمبرگ Spathiphyllum tasson بزرگتر از تیغه آن است که توسط افزایش رگه به خوبی آراسته شده است. این گیاه نیاز به دمای آب °۷۳ – °۸۳ فارنهایت (۲۳ تا ۲۸ درجه سانتیگراد) و آب معمولی pH= 6.5-7.0 و نور و روشنایی متوسط (حداقل ۳ وات به ازای هر گالن آب) نیاز دارد تکثیر آن به سادگی با قطع برگ های بلند امکانپذیر است. گیاهان جوان همچنین ممکن است توسط برش ریزوم به دست بیایند.

اگر شما مایل به نگهداری این گیاه در یک وضعیت مطلوب در یک آکواریم هستید ، نباید به آن اجازه دهید ، تا در آکواریم تسلط و رشد بیش از حد پیدا نماید همچنین این گیاه برای آکواریوم زیاد توصیه نمیشود چون یک گیاه صددرصد آبزی نیست و ممکن است در آب دوام طولانی نداشته باشد و بمیرد و باعث آلودگی آکواریوم شما شود

گردآوری شده توسط: مجله اینترنتی پٌر‌مطلب > گیاهان > گیاهان آبزی

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا