گیاه آکواریومی ساژیتریا پا کوتاه

این گیاه زیبا شباهت زیادی با گیاه اکیندروس تنولوس دارد اما باید به این نکته توجه کرد که ارتفاع برگهای اکیندروس حداکثر تا ۱۰ سانتی متر می رسد اما ارتفاع برگهای ساژیتریا با گذشت زمان حتی تا ۵۰ سانتی متر هم می رسد. برای رشد بهینه تر این گیاه استفاده از دی اکسید کربن و کود محتوی آهن نیز پیشنهاد میشود این گیاه به نور متوسطی نیاز دارد و در محدوده نور متوسط – زیاد رشد مناسبی دارد.

این گیاه آبزی است و در آبهای کم عمق یافت می شود.ساژیتریا پا کوتاه گونه ای از گیاه گلدار از جنس Sagittaria در خانواده تیرکمان آبى یا Alismataceae است و بومی شمال ، جنوب و شرق آمریکا است. و دارای نام های مختلف از جمله زاگیتاریا سابولاتا,ساژیتاریا برگ سوزنی,Narrow Leaf Sag,arrowhead, duck potato است. این گیاه آبزی است و در آبهای کم عمق یافت می شود. گیاهان خانواده تیرکمان آبى همگی آبزى بوده و داراى ساقه‌هائى منفرد، گل‌دهنده و بدون شیرابه‌ هستند. برگ‌ها غالباً پهن و گل‌آذین آنها به‌صورت پانیکول یا به‌ندرت چتر است.

گیاه آکواریومی ساژیتریا پا کوتاه
گیاه آکواریومی ساژیتریا پا کوتاه

ساژیتریا پا کوتاه گونه ای از گیاه گلدار از جنس Sagittaria در خانواده تیرکمان آبى یا Alismataceae است و بومی شمال ، جنوب و شرق آمریکا است. و دارای نام های مختلف از جمله زاگیتاریا سابولاتا,ساژیتاریا برگ سوزنی,Narrow Leaf Sag,arrowhead, duck potato است.

گل‌ها یک‌جنسى و یا دو جنسی، منظم، داراى سه کاسبرگ، سه گلبرگ و شش پرچم و برچه (گاهى بیشتر) هستند. تخمدان فوقانی، تخمک یک تا دو عدد تمکُّن قاعده‌اى یا حاشیه‌اى و میوهٔ آنها فندقه است. این گیاهان بیشتر در مناطق معتدله و گرم مى‌رویند. این گیاه ممکن است مشکلاتی ایجاد کند چرا که در شرایط خاصی، ناگهان تا ارتفاع ۵۰ سانتی متر رشد می کند این گیاه در آکواریوم ها معمولا ۲ تا ۳ اینچ بلند میشود در صورت فراهم کردن شرایط ایده آل این گیاه زیبا اقدام به گل دهی بر سطح آب نیز می نماید.

 

گیاه آکواریومی ساژیتریا پا کوتاه
گیاه آکواریومی ساژیتریا پا کوتاه

سرعت رشد این گیاه نسبتاً سریع است و نگهداری چندان سختی ندارد و دارای سطح نگهداری آسان می باشد. پیشنهاد میشود در وسط تانک یا جلوی تانک آن را بکارید. دمای قابل تحمل این گیاه ۲۲ تا ۲۸ درجه سانتی گراد است و محدوده PH این گیاه ۵ تا ۷٫۵ است و سختی (GH) قابل تحمل این گیاه ۴ تا ۳۰ dh می باشد این گیاه بدون co2 هم بخوبی رشد می کند ولی تزریق co2 تاثیر زیادی در رشد بهتر این گیاه دارد .

بهترین نتیجه را هنگامی خواهید گرفت که بستری غنی شده از مواد مغذی داشته باشید . این گیاه به کمبود آهن بشدت واکنش نشان می دهد و وقتی در میزان آهن کمبود داشته باشد برگهایش به رنگ زرد در می آید این گیاه زیبا می تواند یکی از گزینه های مناسب برای پوشش دادن کف تانک شما باشد. تکثیر این گیاه توسط گیاه مادر و بواسطه ریشه رونده صورت می پذیرد.

گردآوری شده توسط: مجله اینترنتی پٌر‌مطلب > گیاهان > گیاهان آبزی

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا