اطلاعات عمومی

گیاه آزالیای ساحلی

سایت پرمطلب: این گیاه گونه ای از جنس Rhododendron در خانواده Ericaceae بومی شرق آمریکا و مناطق ساحلی میباشد و گل های سفید بسیار معطری دارد. رنگ گل ها سفید و صورتی است. در خاک های اسیدسی و شنی و یمناطق ساحلی رشد می کند.

گیاهی بوته ای و برگریز است. رنگ برگ ها سبز و آبی است. گیاه رشد کمی دارد. گل ها لوله ای شکل و دارای ۵ گلبرگ هستند. پرچم های آن طویل و به رنگ صورتی هستند و از گل بیرون آمده اند.
این گیاه گسترش افقی زیادی دارد و یک بوته ی آن می تواند با گسترش دادن خود تمام یک باغچه را پر کرده و منظره ی زیبایی به آن بدهد. گل ها بسیار معطر هستند و بین ۵ تا ۶ گلبرگ دارند.

ارتفاع بوته بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است. برگ ها ۳ تا ۵ سانتی متر طول و ۲ تا ۳ سانتی متر عرض دارند. برگ ها دارای کرک های غده ای هستند.
سطح بیشتر قسمت های این گیاه دارای کرک است. گل ها به تعداد ۴ الی ۱۰ عدد بر روی ساقه به وجود می آیند. رنگ گل ها بین سفید تا صورتی متغیر است. گل های ابلق هم در آن دیده شده است.

میوه های به شکل کپسول های قهوه ای رنگ هستند.
برای تکثیر آن بایستی از روش تقسیم ریشه ها استفاده نمود. می توان از کاشتن بذرها نیز بوته های کوچکی را به دست آورد. در فروردین و اردیبهشت گل می دهد.
تمام قسمت های این گیاه سمی هستند و بایستی با احتیاط از آن استفاده نمود.

 

 

 

گردآوری شده توسط: مجله اینترنتی پر‌مطلب > گیاهان 

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا