کاکتوس اچینوپسیس

Echinopsis Spachiana گونه از کاکتوس ها بومی آمریکای جنوبی (آرژانتین ، شیلی ، بولیوی ، پرو ، برزیل ، اکوادور ، پاراگوئه و اروگوئه) است.

این گونه حالت ستونی دارد و به طور معمول به صورت گلدانی زینتی در سراسر جهان کشت می شود.Echinopsis Spachiana گونه از کاکتوس ها بومی آمریکای جنوبی (آرژانتین ، شیلی ، بولیوی ، پرو ، برزیل ، اکوادور ، پاراگوئه و اروگوئه) است.

 

کاکتوس اچینوپسیس
کاکتوس اچینوپسیس

این گونه حالت ستونی دارد و به طور معمول به صورت گلدانی زینتی در سراسر جهان کشت می شود. این گیاه معمولاً با قد ۵ تا ۷ سانتیمتری دارای بدنه ای به رنگ سبز روشن با ۱ تا ۲ سانتی متر طول تیغ های مهره ای طلایی است.

در صورت وجود شرایط ایده آل منتظر گل های زیبای آن در فصل تابستان باشید. اچینوپسیس اسپاچیانا نیازمند نور کامل آفتاب است و نیاز به آبیاری کمی دارد به خصوص در زمستان و رطوبت زیاد خاک موجب پوسیدگی ریشه آن میشود. حداقل دمای آن در شب ۵ تا ۱۰ در جه سانتیگراد میتواند باشد و در روز در دمای بالای ۱۴ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

خاک آهکی به خوبی زهکشی شده و خاک های مخصوص کاکتوص برای آن توصیه میشود گفته شده بعضی گونه های Echinopsis حاوی آلکالوئید mescaline روانگردان است که همچنین دارای سابقه طولانی در استفاده های سنتی برای اهداف دارویی و رواندرمانی می باشد ساده ترین روش زیاد کردن این گیاه کاشتن گیاهچه های کوچکی است که در کنار گیاه مادر بوجود میآیند

 

گردآوری شده توسط: مجله اینترنتی پر‌مطلب > گیاهان > کاکتوس

pormatlab.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا