لذت عکسبرداری از آب در حال جوش

مایکل ویدل (Micael Widell) علاقه مند به عکاسی از استکهلم سوئد است. او می گوید: «من به تازگی به عکاسی از آب در حال جوش در یک کتری چای شیشه ای علاقه مند شدم. شاید این کسل کننده به نظر برسد، اما با کمی نورپردازی می توانید عکس های جذابی نتیجه بگیرید».

ماجرا از اینجا شروع شد که چند ماه پیش در حال جوش آوردن آب برای چایی ام بودم، که تصمیم گرفتم ببینم عکاسی با لنز ماکرو از آب در حال جوش داخل کتری چه شکلی می شود و از نتایج بسیار سورپرایز شدم! شبیه به فلز ذوب شده به نظر می رسید و شکل ها بسیار پیچیده تر و دارای جزئیات بیشتری از آنچه انتظارش را داشتم بودند.

هنگام این تجربه بهترین نتایج را با استفاده از لنز ماکرو و یک فاصله کانونی بلند گرفتم. من از لنز مورد اطمینانم Sigma 150mm f/2.8 ماکرو استفاده کردم. شما احتمالا با یک لنز غیر ماکرو هم بتوانید عکس های جالبی بگیرید، ولی خب به کمی کراپ کردن برای حذف لبه های کتری و پس زمینه نیاز پیدا خواهید کرد – چراکه نمی توانید خیلی از نزدیک فوکوس کنید.

من برای گرفتن واضح یا شارپ ترین نتیجه ها دیافراگم را روی حدود f/6 یا f/7 تنظیم کردم و تا جایی شد از نزدیک فوکوس کردم، اما نه تا بزرگنمایی ۱:۱ مطمئن شدم اتاق تا جای ممکن تاریک است، چراکه این پس زمینه ملایم تری را نتیجه می داد.

من از یک اسپیدلایت متصل بر کفشک دوربین استفاده می کنم، یا برای نتایج جالب تر، از دو اسپیدلایت همراه با ژل های رنگی در زوایای مختلف به سمت کتری چای.

به نظر می رسد جالب ترین نتایج در دو مرحله حاصل می شوند: یکی وقتی آب در نهایت جوشیدن است و بی نظمی زیادی داخل کتری دیده می شود و دیگری وقتی جوشیدن آب متوقف شده و تک و توکی حباب از زیر بالا می آیند.

         

www.pormatlab.com

صفحه اینستاگرام مایکل ویدل

instagram.com/mwroll

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا