خواص دارویی و منافع پیاز در راستای سلامتی

 سایت پُرمطلب : به گزارش پر مطلب به نقل از خبرنگار مهر، پیشینیان ما که هنوز با داروهای شیمیایی آشنا نبودند، برای درمان درد و بیماری از مواد طبیعی که در دسترسشان بود استفاده می کردند و با وجود این از تندرستی نسبی و قدرت بالای مقابله با بیماری ها برخوردار بودند.
پیاز

امروزه، به محض این که با درد یانشانه ای از بیماری رو به رو شویم به سراغ پزشک می رویم و مصرف دارو به ویژه مسکن ها به بخشی از زندگی روزمره بدل شده است.

بر اساس گزارشی که نشریه بولداسکای منتشر کرده است میوه ها، سبزیجات، گیاهان دارویی، و ادویه ای که اغلب در خانه های ما در دسترس است گنجینه ای از خواص دارویی و تسکینی را درخود نهان کرده اند و برای نمونه پیاز یکی از اجزای این گنجینه است.

با توجه به آنکه پیاز در اغلب غذاها به کار می رود کمتر آشپزخانه ای هست که در آن پیاز پیدا نشود اما آیاشما از خواص دارویی و منافع پیاز در راستای سلامتی برخوردار بودید؟

با ما در معرفی ۵ خاصیت پیاز که اغلب از آن آگاه نیستند همراه شوید:

۱- آب پیاز خواص ضدالتهابی دارد ومی تواند آثار سوختگی پوست را رفع کند. کافی است یک ورقه تازه بریده شده از پیاز را روی موضع سوختگی به آرامی بمالید تا درد سوختگی را کم کند و بهبود آن را تسریع کند.

۲- آب پیاز همچنین می تواند درد وآثار ناشی از گزیدگی حشرات را رفع کند که این نیز با مالیدن یک ورقه تازه پیاز روی موضع گزیدگی میسر خواهد شد.

۳- پیاز همچنین می تواند ترک خوردگی رایج پا را بهبود دهد. کافی است ترک خوردگی ها را با ورقه ای از پیاز مالش دهید و پس از مدتی شاهد محو شدن تدریجی ترک خوردگی ها خواهید بود.

۴- پیاز حرارت بالای بدن را کاهشمی دهد. اگر از تب رنج می برید می توانید ورقه های پیاز را پیش از خواب درجوراب خود بگذارید به نحوی که با کف پای شما به خوبی در تماس باشد. این کار علاوه بر اینکه کمک می کند دمای بدن شما پایین بیاید سموم را از کف پایشما جذب خواهد کرد.

۵- اگر دچار تهوع هستید علاج شما خوردن دو قاشق غذاخوری آب پیاز است که استفراغ را متوقف و احساس تهوع را کاهش می دهد.

۶- اگر رشد موهای شما کند است میتوانید موهای خود را مرتبا به طور روزانه با آب پیاز ماساژ دهید و پیش از شستشوی موها با شامپو بگذارید مدتی روی پوست سرتان بماند. پیاز، پیاز موی شما را تحریک می کند و رشد مو را تسریع می کند.

خبرگزاری مهر

www.pormatlab.com
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن