تمساح سفید رنگ

پرمطلب: نوعا رنگ تمساح ها و کروکودیل ها به یک رنگ است اما در یک اتفاق نادر یک تمساح در آمریکا نگهداری می شود که رنگ پوستی کاملا سفید رنگ دارد. یک تمساح بدون رنگدانه (زال) به نام “پرل” (به معنای مروارید) با پوستی کاملاً سفید در باغ وحشی در فلوریدا نگهداری می شود که در دنیای مجازی به یک ستاره تبدیل شده است.

مروارید، که حقیقتا نامش برازنده اوست، با پوست براق کاملاً سفید و چشمان صورتی خود در منطقه حفاظت شده “گیتورلند” (Gatorland) با مساحت ۱۱۰ هکتار کاملاً از بقیه متمایز است.عکس های این خزنده زیبا در شبکه های اجتماعی دست به دست شده و هر کسی توصیف خاصی از این موجود خارق العاده ارائه داده است. برای مثال یکی نوشته: ” این حیوان آن چنان زیباست که به نظر می رسد یک ماکت باشد تا یک تمساح واقعی”.

تمساح نادر و دیدنی با پوست کاملا سفید رنگ

فرد دیگری می گوید:” به راستی که باشکوه است”.مسئولین این منطقه حفاظت شده می گویند که این حیوان خارق العاده در سال ۲۰۰۹ و هنگامی که هنوز بچه بود به این منطقه آورده شده و از آن زمان تاکنون محبوب ترین تمساح باغ وحش اورلاندو به حساب می آید.

 

سخنگوی این منطقه حفاظت شده می گوید: “پرل که ۱۰ سال سن دارد در منطقه گیتورلند بسیار پرطرفدار است. این موجود خارق العاده ۲٫۲۵ متر طول و ۴۷٫۵ کیلو وزن دارد. او زمانی که تنها ۳ سال داشت به منطقه حفاظت شده گیتورلند آورده شد. پرل از نوع تمساح های زال به شمار می آید بدین معنی که به دلیل نداشتن هیچ گونه رنگدانه ای در بدن، پوستش کاملاً سفید و چشم هایش صورتی است”.

 

این نوع از تمساح بسیار کمیاب بوده و تنها تعداد انگشت شماری از آن ها در مناطق حفاظت شده وجود دارد.یک تمساح سفید دیگر نیز به نام “بویا بلان” (Bouya Blan) در این پارک زندگی می کند که در زمان وقوع سیل نیواورلئان از آب گرفته شد.

تمساح نادر و دیدنی با پوست کاملا سفید رنگ

به گفته مارک مک هیو (Mark McHugh) ،رییس منطقه حفاظت شده گیتورلند، مردم بعد از دیدن این تمساح منحصربفرد ” از ترس خشکشان می زند. یک نگاه به آن چشم های یخی آبی باعث می شود که احساس سرما کنید. موضوع مهم این است که این نوع از تمساح های هیچ وقت در طبیعت وحشی دوام نمی آورند. این تمساح ها به طعمه های سهل الوصولی می مانند که روی پیشانی آن ها نوشته شده است: “بیا منو بخور”.

 

به گزارش پارس ناز این تمساح های به دلیل حساسیت شدید به تابش مستقیم آفتاب در محفظه های خاصی نگهداری می شوند که نور خورشید از آن ها عبور نمی کند.

تمساح نادر و دیدنی با پوست کاملا سفید رنگ

تمساح نادر و دیدنی با پوست کاملا سفید رنگ

تمساح نادر و دیدنی با پوست کاملا سفید رنگ

تمساح نادر و دیدنی با پوست کاملا سفید رنگ

 

pormatlab.com

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا