وقتی وسایل ضد باروری رایگان بود اما نخ بخیه برای مجروحان نداشتیم

مگر در مدت جنگ تحميلى مشاهده نكرديد كه دنياى صهيونيزم و استكبار آمريكا با تحريم اقتصادى دروازه ‏ها را به روى ايران مسدود نمود، و حتى دارو و وسائل جراحى را براى مجروحان جنگى منع كرد؛ با آنكه در تمام دنيا هلال أحمر موظف است براى مجروحان غذا و دارو ببرد و هيچ قوه عمليه نمى‌‏تواند مانع گردد.

ماه‌ها و سالها گذشت و مجروحان ما براى عمل جراحى نخ بخيه نداشتند و مجروحان مي‌مردند.

درد دل پرستار با علامه طهرانی

روزى در بيمارستان حضرت امام رضا عليه السلام در همين خيابان كشى‏‌هاى ممتد آن ميرفتم؛ ناگاه يك خانم پرستارى از داخل كه مرا ديده بود دهشت زده به سوى من دويد و گفت:

مجروحان جنگ تحمیلی که بخاطر نداشتن نخ بخیه جان می‌باختند

 

«آقا چكار بكنيم؟! نخ بخيه نداريم، و مجروحان قابل معالجه در برابر چشمان ما بواسطه كمبود نخ بخيه جان مى‌‌‏سپارند

اين در حالی بود که وسائل پيشگيرى از آبستنى را، از آمپول‌هاى گرانقيمت و دستگاه‌هاى آى. يو. دى و انواع قرص و كاندوم و غيره به اقصى نقاط روستاها مى‌‏‌رساندند؛ و براى هر عمل بستن لوله زنان: توبكتومى، و بستن لوله مردان: وازكتومى پاداشهاى فراوان ميدهند؛ و آنان را در امور زندگى در اولويت قرار مى ‏دهند.

و یکی از مسئولین بهداشت نقل کردند: آمپول‌هاى ضد حاملگى كه مدت ۳ ماه از بچه دار شدن جلوگيرى مي‌كند، هر دانه آن ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان براى دولت خرج برميدارد كه بطور مجانى توزيع مى‌‏شود.

و به پزشكانى كه اين جنايات را انجام ميدهند و لوله ‏ها را مى ‏بندند با بالارفتن ضريب، پاداش جزيل مرحمت مى‌‏فرمايد!!؟

«يكى از رفقاى جراح من نقل مى‏‌كرد: در شهرى كه به يكى از رفقاى ايشان مأموريت يك ماهه داده بودند، براى هر يك عمل توبكتومى (بستن لوله زنان) سه هزار و پانصد تومان مى‌‏پرداختند و چون از مأموريت در آنجا خلاص شد مبلغى حدود ۰۰۰، ۲۰۰ تومان به جيب زده بود! [۲۴ سال قبل] »

 

منبع: برگرفته از کتاب کاهش جمعیت ضربه سهمگین بر پیکره مسلمین ص ۱۵۵ با اندکی تصرف در متن

گردآوری شده توسط سایت پرمطلب

.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *